Široki "zakuvao" borbu za titulu: Lider pao na Pecari, Sarajevo pred treći krug ima "samo" pet bodova prednosti!

Sarajevo nije znalo za poraz u m:tel Premijer ligi BiH više od 460 dana, a onda je upisalo dva u isto toliko kola!

m:tel Premijer liga BiH 22. kolo Široki Brijeg Sarajevo Izvor: Promo/FK Sarajevo

Biće "vatre" u borbi za premijerligašku titulu - to je definitivno jasno!

Tim sa Pecare savladao je danas, u velikom derbiju bh. fudbala, ekipu Sarajeva rezultatom 1:0 i nanio drugi poraz Sarajlijama u m:tel Premijer ligi BiH u isto toliko kola...

A prethodno, podsjetimo bordo tim za neuspjeh na bh. terenima nije znao od 30. novembra 2019. godine!

ŠIROKI BRIJEG – SARAJEVO 1:0 (0:0)

Zahvaljujući ovoj pobjedi, Širokobriježani će treći krug dočekati na drugom mjestu na tabeli, ali uz pet bodova manje od Sarajeva, pa je sigurno da nas čeka sjajna trka za titulom.

Tu je i Velež sa 40, koliko može da ima i Željezničar, ako u sutrašnjem gradskom derbiju savlada Olimpik...

U prvom poluvremenu, mreže su mirovale na stadionu gdje je Borac u srijedu izborio nastup u polufinalu Kupa BiH, ali opasnih situacija je bilo.

Dva puta je morao da raguje golman domaćih Miškić, nakon udaraca Handžića na startu meča i Hebibovića u 28. minutu, dok je Jurilj između ta dva pokušaja aktuelnog šampiona Jurilj uzdrmao prečku gola Vladana Kovačevića.

U nastavku meča vidjeli smo loptu u mreži – i to onoj iza Kovačevićevih leđa, čime je Široki Brijeg, rekli smo, "zakuvao" borbu za titulu!

Akciju Širokobriježana golom je u 52. minutu krunisao Ikić, a domaćin je do kraja meča uspio da sačuva minimalnu prednost, iako je od 67. minuta igrao sa igračem manje jer je zbog dva žuta kartona van igre morao Begić.

Najbolju šansu za Sarajevo nakon tog trenutka propustio je Sušić, koji se u 81. minutu "revanširao" Širokom Brijegu za pogođenu prečku.