Amar ne može protiv Husrefa, Tuzla siti osvojio bod na Grbavici!

Goran Arbutina
Autor Goran Arbutina

Željezničaru samo bod na Grbavici, Široki se pobjedom učvrstio na drugom mjestu na tabeli. Dva crvena kartona u nadoknadi.

Premijer liga BIH Željezničar - Tuzla siti 0-0 Izvor: FK Željezničar/Damir Hajdarbašić

Treći put u 15 dana Husref Musemić je nadmudrio Amara Osima.

Prvo je njegov Tuzla siti savladao Željezničar na Tušnju, potom ga je eliminisao u četvrtfinalu Kupa BIH, a u nedjelju poslijepodne još jednom je zaustavio "plave" osvojivši bod na Grbavici.

Željezničar i Tuzla siti odigrali su 0:0 u Sarajevu, čime je nastavljena serija loših rezultata Željezničara koji je posljednji put upisao prvenstvenu pobjedu još početkom decembra na gostovanju Zrinjskom dok pobjedu na Grbavici čekaju još od oktobra.

Dva puta tresao je Željezničar mrežu Tuzla sitija, oba puta činio je to Ermin Zec, ali oba gola poništena su zbog ofsajda.

Prvi put Zec je bio u "debelom" ofsajdu dva metra, dok se kod drugog pogotka asistent Štilić nalazio iza odbrane gostiju i pogodak je opravdano poništen.

Željezničar je bio mnogo ofanzivniji, Tuzla siti se uglavnom branio posebno u finišu, ali je to radio dobro i unosio nervoze u redove domaćina.

Upravo zbog tog vidjeli smo i crveni kerton Ikića zbog lakta u lice protivnika u sudijskoj nadoknadi, međutim, revanširao se Crnkić nešto kasnije drugim žutim kartonom zbog napucavanje lopte, kojim je pokušao da zadržava vrijeme.

Željezničar i Tuzla siti sa 38, odnosno 37 bodova, tako su ostali na šestom i sedmom mjestu na tabeli, pa sada zaostaju tri, odnosno četiri boda za Borcem koji drži treće mjesto koje vodi u Evropu.

Ispred Borca je Široki Brijeg, a to mjesto učvrstio je u nedjelju ubjedljivom pobjedom 3:0 nad Olimpikom.

"Vukovi" su uspjeli da upišu dva trijumfa na prethodne dve utakmice, ali u nedjelju na Pecari nisu imali šanse protiv ekipe Tonija Karačića, koja nastavlja sa odličnim partijama i u drugom dijelu sezone.

Već u osmom minutu Ikić je najavio pogotkom da će Olimpik imati teško gostovanje, a nakon što su mreže mirovale do kraja prvog poluvremena, meč je odlučen početkom, a onda i krajem nastavka.

Jurilj je u 52. Minutu povisio na 2:0, a trijumf je ovjerio Ikić golom u sudijsokj nadoknadi za konačnih 3:0 i nastavak serije sjajdnih rezultata koji traje od polovine novembra.