Odmah šok na startu kvalifikacija - Holandija se bruka: Doveli "najgoreg trenera", pa ponovo brinu!

Goran Arbutina
Autor Goran Arbutina

Težak poraz već na početku...

Kvalifikacije za Svjetsko prvenstvo Turska - HOlandija 4-2 Izvor: Tanjug/Tolga Bozoglu/Pool Photo via AP)

Počele su kvalifikacije za plasman na Svjetsko prvenstvo i odmah iznenađenje!

Turska je u Istanbulu odigrala sjajan meč protiv Holandije i slavila 4:2 (3:0), što je malo ko očekivao od nove generacije fudbalera "narandžastih" koja je počela da se polako diže u mandatu Ronalda Kumana, ali ponovo "štuca" od njegovog odlaska.

Kormilo je preuzeo legendarni fudbaler Frank de Bur, koji se kao trener uopšte nije proslavio, a ovo mu je prvi poraz u šest utakmica na klupi, ali ima samo dvije pobjede do sada.

Turska je do pobjede došla u prvih 46 minuta, Burak Jilmaz je u prvom poluvremenu dva puta savladao Tima Krula, da bi već u prvih nekoliko sekundi nastavka treći na semafor dopisao Hakan Čalhanoglu.

Opustili su se Turci pred kraj meča, dozvolili su da se Holandija vrati u 75. i 76. golovima De Jonga i Klasena, međutim Jilmaz je ubrzo riješio pitanje pobjednika het-trikom u 81. minutu.

U nadoknadi vremena Memfis Depaj je mogao da ublaži poraz, ali je promašio penal.

U grupi s Holandijom i Turskom igraju još Letonija, Norveška, Crna Gora i Gibraltar.