Frka u Španiji oko Serhija Ramosa! Oni kiksnuli, a kapiten igrao samo 45 minuta - da li je Real Madrid kriv za sve?

Nisu zadovoljni početkom kvalifikacija.

serhio-ramos-spanija-grcka-1-1-frka-real-madrid-povreda-koleno-45-minuta Izvor: Fermin Rodriguez/AP

Reprezentacija Španije nije baš na pravi način započela kvalifikacije za Svetsko prvenstvo 2022. pošto su na svom terenu odigrali samo 1:1 protiv Grčke.

Ovaj šokantan rezultat dodatno je pojačala odluka selektora Luisa Enrikea da na poluvremenu iz igre izvede kapitena Serhija Ramosa!

Tema broj jedan u španskim medijima je upravo pitanje zbog čega je selektor rešio da uradi to i umesto Ramosa na teren pošalje Injiga Martineza, igrača koji je posle samo 10 minuta skrivio penal iz kojeg je Grčka došla do pogotka.

"Marka" piše da je ovo dogovor između Ramosa i Luisa Enrikea, jer je defanzivac Real Madrida nedavno operisao koleno.

Ipak, isti list navodi da je Ramos nedostajao timu u drugom poluvremenu i postavlja važna pitanja. Da li bi Luis Enrike izveo Ramosa da je umesto 1:0 rezultat na poluvremenu bio 0:0 ili da je čak i Grčka imala vođstvo?

Čak se u španskim medijima navodi i umešanost Real Madrida u celu priču, što nije nemoguće, imajući u vidu da u vreme pandemije klubovi mogu da uslovljavaju reprezentacije.

Ukoliko klubovi ne žele, oni ne moraju da puste svoje igrače u nacionalne timove, pa nije nemoguće da je dogovor Reala i Španije bio takav da Ramos ne sme da na terenu provede više od 45 minuta...