Srbi donijeli pobjedu Austriji! Dragović sa "srpskim džinom" spriječio senzaciju Farskih Ostrva, Danci brojali do osam

NIsu dozvolili iznenađenje

austrija-farska-ostrva-aleksandar-dragovic-sasa-kalajdzic-golovi Izvor: Tanjug/AP/Ronald Zak

Porijeklom su iz Srbije, ali slave sa Austrijom.

Fudbalska reprezentacija Austrije savladala je Farska ostrva rezultatom 3:1 u grupi F u kvalifikacijama za Svjetsko prvenstvo u Kataru.

Selekcija Farskih Ostrva prva je povela u 19. minutu golom Sonija Ragnara Natestada, ali je fudbaler srpskog porijekla koji je jedna od najvećih želja Crvene zvezde, Aleksandar Dragović izjednačio u 30. minutu.

Za vođstvo Austrije pogodio je u 37.minutu Kristijan Baumgartner, a onda je "srpski džin" koji dominira Bundesligom, Saša Kalajdžić u 44. minutu iz peterca poslao loptu u mrežu za konačnih 3:1.

Nešto ranije u istoj grupi, fudbaleri Danske pobeijdili su Moldaviju sa 8:0.

Domaći tim je poveo u 19. minutu golom Kaspera Dolberga sa penala, a zatim je Mikel Damsgard sa dva gola u 22. i 29. minutu uvećao prednost.

Do kraja poluvremena Danska je postigla još dva gola preko Jensa Strigera Larsena u 35. i Matijasa Jensena u 39. minutu.

Dolberg je drugim golom u 48. minutu povećao na 6:0, da bi golove do kraja postigli i Robert Skov u 81. i Markus Ingvartsen u 89. minutu.

U trećoj utakmici u toj grupi Izrael i Škotska odigrali su u Haifi neriješeno 1:1.

Domaći su poveli u 44. minutu golom Dora Pereza, a izjednačio je Rajan Frejzer u 56. minutu.

Na tabeli Grupe F prva je Danska sa šest bodova, Austrija ima četiri, Škotska dva boda, a po jedan bod imaju Farska Ostrva, Izrael i Moldavija.