Kostić asistirao za prvu pobjedu Ajntrahta u Dortmundu u posljednjih pet godina! Borusija sve dalje od Lige šampiona!

Srpski reprezentativac pripremio pogodak za pobjedu frankfurtske ekipe u direktnom okršaju za plasman u Ligu šampiona.

Borusija Dortmund - Ajntraht Frankfurt 1:2, Bundesliga, 27. kolo Izvor: Tanjug, Lars Baron/Pool via AP

Ajntraht je prekinuo crnu seriju u Dortmundu!

Skoro pet godina ekipa iz Frankfurta nije pobijedila na "Vestfalenu", ali je u subotnjem 27. kolu Bundeslige prekinut i taj neugodni podatak za "orlove", koji su bili najbolji kad je bilo najpotrebnije.

BORUSIJA DORTMUND - AJNTRAHT FRANKFURT 1:2 (1:1)

U praktično direktno duelu za plasman u Ligu šampiona naredne sezone, Ajntraht je stigao do vrijedne pobjede i na sedam kola do kraja stekao "plus sedam" bodova u odnosu na petoplasirane "milionere", koji bi mogli da ostanu bez učešća u elitnom evropskom takmičenju.

Gosti iz Frankfurta su poveli u 11. minutu autogolom Nika Šulca, koji je nespretno reagovao u svom petercu i pogodio mrežu vlastitog golmana Marvina Hica - 0:1.

Ipak prije samog odlaska na odmor, iskusni Mats Humels je donio izjednačenje nakon što je bio najviši u skoku poslije centaršuta Emre Džana - 1:1.

Srpski reprezentativci Filip Kostić i Luka Jović bili su starteri u ekipi "orlova" i važni činioci u trijumfu gostiju.

Kostić je sredinom drugog dijela upisao novu asistenciju - sjajno je centrirao iz slobodog udarca, a Štefan Ilsanker pogodio mrežu domaćina, međutim, arbitar Manuel Grafe je na intervenciju iz VAR sobe poništio pogodak zbog ofsajda.

Ipak, izabranici Adija Hitera osvojili su sva tri boda zahvaljujući srpskom dvojcu!

Izvor: Tanjug, AP Photo/Martin Meissner, Pool

Luka Jović je u 87. minutu oduzeo loptu na sredini terena i kao brzi voz prošao po desnoj strani, na kratko mu je loptu izbio neko od domaćih igrača, a Kostić je iz prve centrirao i na drugoj stativi pronašao Andrea Silvu, koji se samo poklonio pogodivši bliži ugao - 1:2.

Bila je to čak 12. asistencija reprezentativca Srbije ove sezone u Bundesligi, za 12 pobjedu Ajntrahta i zacementirano četvrto mjesto na tabeli.