Baklje na Stojkovića i velika tuča na terenu: Poslednji Stanojevićev derbi na "Marakani" i haos koji se pamti! (VIDEO)

Pobedio je Partizan, ali je to bio jedan od najžešćih derbija.

aleksandar-stanojevic-141-derbi-fk-crvena-zvezda-fk-partizan-poluvreme-na-klupi Izvor: MN PRESS

Poslednji put kada je Aleksandar Stanojević bio učesnik derbija na stadionu "Rajko Mitić" odigrana je jedna od burnijih utakmica protiv Crvene zvezde, koju su obeležili neredi i na terenu i van njega.

A posebno je ostao upamćen jedan detalj sa poluvremena, nešto što smo prvi i poslednji put videli u duelima "večitih".

Sve je počelo još pre utakmice, kada su organizovani navijači Zvezde posle zagrevanja gađali pirotehnikom igrače Partizana koji su se zagrevali. Jedna od baklji pogodila je Vladimira Stojkovića.

Napad na Stojkovića na 141. večitom derbiju
Izvor: YouTube/3mptyPFC

Na drugoj strani tribina su i pristalice crno-belih napravile bakljadu i uspele da zapale atletske strunjače.

Na terenu je počelo žestoko, a kulminiralo je u 41. minutu, kada je sudija Danilo Grujić procenio da je Nemanja Rnić igrao rukom u svom šesnaestercu i pokazao na penal. To je izazvalo žestoke reakcije igrača, ali i klupe Partizana.

Odluka nije promenjena. Evandro je prevario Stojkovića, ali je pogodio stativu. Gužva se nije smirivala, čak je došlo do komunikacije između sve klube. Tako je bilo i na poluvremenu.

Gužva na poluvremenu 141. večitog derbija
Izvor: YouTube/Mare2ful

Kada su igrači Partiza pošli ka tunelu, počele su da uleću petarde i oni su odlučili da se vrate na klupu i tamo provedu poluvreme. Prvi put u istoriji derbija, nešto što nikada ni pre ni posle toga nije višeno u sudarima "večitih".

U drugom poluvremenu je Partizan kontrolisao susret i golovima Zvonimira Vukića i Marka Šćepovića došao do pobede 0:2 u 141. "večitom" derbiju.

Stekao je Partizan tada sedam bodova prednosti i utabao sebi put ka tituli. Stanojević je na polusezoni smenjen zbog sukoba sa tadašnjim predsednikom Draganom Đurićem, a umesto njega je došao Avram Grant.