Kapiten Srbije digao trofej! Ajaks u dramatičnom finalu osvojio kup Holandije, sigurno korača ka duploj kruni!

Nasmijani Tadić podigao pehar, otvoren put ka duploj kruni

ajaks kup holandije dušan tadić Izvor: Tanjug/AP Photo/Peter Dejong, Pool

Kapiten Srbije i Ajaksa podigao je novi trofej! Dušan Tadić i društvo savladali su večeras Vitese u posljednjim trenucima i tako osvojili rekordni 20. kup u istoriji kluba iz Amsterdama.

Ovo je Tadiću četvrti trofej u Ajaksu.

Trijumf timu iz Amsterdama na praznom Kojpu donio je rezervista David Neres u drugom minutu nadoknade vremena za trijumf 2:1.

Neres je bacio loptu u mrežu na asistenciju Sebastijana Alea glavom, tako da je Ajaks odbranio trofej osvojen 2019. godine. Takmičenje prošle godine nije završeno, svi znamo zbog čega.

Ajaks je poveo golom Rajana Gravenberha u provm poluvremenu, ali je Vitese izjednačio samo sedam minuta kasnije preko Loisa Opende.

Bila je ovo prilično ujednačena borba, a vjerovatno je presudilo to što je štoper Vitesea Jakob Rasmusen direktan crveni karton u 86. minutu.

Ajaks je na sjajnom putu da osvoji duplu krunu, jer u prvenstvu ima 11 bodova prednosti u odnosu na drugoplasirani PSV.