Goran Arbutina
Autor Goran Arbutina

Već u prvom meču 30. kola Bundeslige veliko iznenađenje - Keln „pogurao“ Bajern ka tituli!

Bundesliga 30 kolo keln lajpcig 2-1 Izvor: Tanjug/Laszlo Balogh/AP

Minhenski Bajern osmostruki je šampion Njemačke i aktuelni prvak Evrope, a već u subotu mogao bi da postane prva ekipa iz „Liga petice“ koja je stigla do šampionske titule.

Takvu priliku servirao mu je Keln, koji je u premijernom meču 30. kola Bundeslige napravio veliko iznenađenje.

"Jarčevi" su rezultatom 2:1 savladali Lajpcig i ostavili ga na sedam bodova zaostatka za Bajernom, pa će Bavarci ukoliko večeras savladaju Bajer u subotu u Majncu igrati za ukupno 31. titulu prvaka Njemačke.

Nakon 45 ne baš zanimljivih minuta na RajnEnergi stadionu Kelnu, potpuno drugačija slika u nastavku – pogodak na početku, a onda nešto kasnije dva u razmaku od 60 sekundi, prvo za dramu, a onda za novi šok!

Izgledalo je to kao bezazleno izgubljena lopta na sredini, Horn je polako vukao loptu po lijevoj strani, pored igrača Lajpciga, a onda ubacio za kapitena Hektora koji glavom pogađa za 1:0.

Poslije 15 minuta igre, nova drama. Forsberg je primio pas od golmana, izdržao nalet čuvara i ubacio za Haidaru, koji odličnim udarcem vraća nadu Lajpciga, ne samo u povoljan rezultat na ovom meču, nego moćda i u neko čudo do kraja sezone.
Ipak sve te nade ugašene su za manje od minute!

Ponovo je to bio mat u samo nekoliko poteza, samo ovog puta nije krenulo od golmana već iz auta na sredini terena.

Bila je to fantastična akcija u kojoj se uglavnom igralo iz prve, da bi Hektor prizemnim udarcem matirao Gulačija, koji do kraja meča nije imao mnogo posla jer je njegova ekipa pokušavala da uzvrati na drugoj strani. Ali nije uspjela.

Keln je tako prekinuo niz od devet mečeva bez pobjede, od kojih je čak sedam poraza, te vratio nadu da "jarčevi" mogu da izbore opstanak u preostala četiri kola.

Biće teško, ali isto tako malo ko je vjerovao u pobjedu nad drugoplasiranim Lajpcigom.