Zvezda slavila 41 razlike i poslala šampionsku poruku: Najubedljivije u sezoni, za korak do cilja!

Crvena zvezda nije dozvolila sebi kiks, pregazila je Krku i zadržala prvo mesto u ABA ligi kolo pred kraj!

crvena-zvezda-krka Izvor: MN PRESS

Crvena zvezda je prva na tabeli ABA lige na kolo pred kraj, to je potvrđeno posle duplog gostovanja u Sloveniji.

Posle pobede nad Cedevita Olimpijom sada je pobeđena i Krka i to u jednoj od najubedljivih pobeda crveno-belih ove sezone,

KRKA - CRVENA ZVEZDA 57:98 (9:24, 13:31, 19:20, 16:23)

Ni u jednom momentu ovog meča nije izgledalo da domaćin može da dođe do pobede ili da bar pripreti gostima, pa je tako već u prvoj četvrtini tim Dejana Radonića serijom 17:0 došao do prednosti 24:6 i već posle prvih 10 minuta bilo je jasno da domaćin ovde nema šta da traži.

Crveno-beli su pogađali sve što šutnu i tek na kraju meča su pali i promašili neke šuteve. Ipak su 59 odsto šuta za tri i 62 odsto šuta za dva.

O raspoloženosti tima Dejana Radonjića govori i to što su se svih 12 igrača upisali u strelce, a čak četvorica su bila dvocifrena. Jedini manji pad u igri desio se na startu drugog poluvremena kada je posle četiri poena Vrabca i trojke Lapornika Dejan Radonjić pozvao tajmaut.

Uspela je Zvezda da održi prednost i čak dođe do 41 razlike na kraju. To je dozvolilo Radonjiću da odmori ključne igrače pa je tako Džordan Lojd na terenu proveo 13, a Kori Volden 14 minuta.

Na ovom meču najefikasniji je bio Marko Simonović sa 15 poena, Duop Rit je imao 13, Aleksa Uskoković 11, a Ognjen Dobrić 10. Kod Krke su Rok Stipčević i Adin Vrabac imali po 10.

Ova pobeda znači da sada crveno-beli imaju 22 pobede i na pobedu su više od Budućnosti na drugom mestu ABA lige. Ukoliko trijumfuju na gostovanju u Zadru u poslednjem kolu startovaće plejof sa prvog mesta.