Dušan Vlahović opet pogodio u važnoj pobjedi Fiorentine na "Bentegodiju": 16. "recka" srpskog centarfora!

Napadač Fiorentine Dušan Vlahović postigao je 16. prvenstveni pogodak u italijanskoj Seriji A.

verona - fiorentina, serija a, 32. kolo, dušan vlahović Izvor: Profimedia

Fiorentina je prekinula negativnu seriju od četiri utakmice bez pobjede i gotovo sigurno osigurala opstanak!

VERONA - FIORENTINA 1:2 (0:1)

Na gostovanju u Veroni, za koju je od prvog minuta nastupio reprezentativac Srbije Darko Lazović, vrijedne bodove "ljubičastima" osigurali su sDušan Vlahović i Urugvajac Martin Kaseres!

Igrala se sudijska nadoknada prvog poluvremena kada je fudbaler domaćina Antonin Barak u kaznenom prostoru oborio Đakoma Bonaventuru, a sudija Alesandro Prontera pokazao na penal.

Siguran sa "kreča" bio je srpski centarfor iako je golman Verone Marko Silvestri pogodio stranu gdje će šutirati, ali je udarac bio snažan i precizan - 0:1.

Gosti iz Firence su udvostručili prednost u 65. minutu kada se poslije centaršuta iz kornera u gužvi odbila lopta do Martina Kaseresa, a Urguvajac je zakucao u mrežu - 0:2.

Ipak, izabranici Ivana Jurića se nisu predavali i uspjeli su u 70. minutu da smanje prednost Fiorentine pogotkom Edija Salseda, koji je desetak minuta ranije zamijenio internacionalca iz Srbije Ivana Ilića - 1:2.

Rezultat se do kraja više nije promijenio, pa je tim Đuzepea Jakinija zabilježio osmi trijumf u sezoni koji je osigurao osam bodova prednosti nad ekipama iz opasne zone na šest kola prije kraja.

S druge strane, Verona je uprkos 13. prvenstvenom porazu, trećem uzastopnom, ranije prebrinula sve brige oko opstanka.