Lajpcig odgodio proslavu titule: Bajern će dve nedelje čekati "salataru"!

Goran Arbutina
Autor Goran Arbutina

Štutgart lak plijen za Lajpcig.

bundesliga 31 kolo lajpcig štutgarta 2-0 Izvor: Tanjug, AP Photo/Michael Sohn

Šokantni poraz Bajerna od Majnca nagovijestio je da će Bavarci, ukoliko Lajpcig savlada Štutgart, sačekati sa proslavom devete uzastopne šampionske titule, a upravo to obistinilo se u nedjelju popodne.

Iako je sve gotovo, jer Bajern može da izgubi titulu samo ako upiše sva tri poraza do kraja, Lajpcig je odradio svoj dio posla i rutinskom pobjedom 2:0 protiv Štutgarta "zacementirao" drugu poziciju na tabeli.

Lajpcig je u nedjelju sve odradio u drugom poluvremenu, a posao im je olakšao veznjak gostiju Nauiru Ahamada koji je već u 14. minutu zaraqdio crveni karton.

Napadao je domaćin i u prvih 45 minuta, ali nije bilo golova, a onda poslije samo 19 sekundi drugog poluvremena zatresla se mreža!

Olmo je centrirao, a Haidara odlično skočio i zabio za vođstvo Lajpciga.

Za konačnih 2:0 pobrinuo se Forsberg i to samo dvije minute nakon ulaska s klupe.

Šveđanin je izborio jedanaesterac, a onda sam izveo najstrožu kaznu i pogodio za 2:0.

Bajern tri kola prije kraja ima sedam bodova prednosti nad Lajpcigom tako da će na 31. "salataru“ u klupskoj istoriji morati da sačekaju dve nedelje, pošto se narednog vikenda ne igra Bundesliga.

Izvor: Tanjug/Bernd Thissen/DPA

Kasnije danas, Borusija iz Menhengladbaha deklasirala je Arminiju 5:0, te tako rivalima poručila da se ne odriče borbe za Ligu šampiona.

Sve je bilo riješeno već u prvih 18 minuta meča, kada su "koltovi" postigli tri gola, a onda u drugom poluvremenu još dva.