psž - mančester siti 1:2 liga šampiona polufinale

Čudesan fudbal, pa samoubistvo PSŽ-a: Spektakl Lige šampiona - šok kakav se ne viđa često!

Kakav smo meč vidjeli u Parizu - ovaj preokret će se dugo pamtiti!

psž - mančester siti 1:2 liga šampiona polufinale Izvor: Tanjug/AP Photo/Thibault Camus

Kakav smo meč vidjeli u Parizu! Ove godine PSŽ igra najbolje mečeve Lige šampiona, poslije spektakularnog dvomeča sa Bajernom i ovde nam pružili nezaboravno veče.

Počelo je pravim plesom Nejmara i Di Marije na terenu, a završilo se spektakularnim samouništenjem tima iz Parizan. Na kraju:

PSŽ - MANČESTER SITI 1:2 (1:0)
/Markinjoš 15; De Brujne 61, Marez 71)

U utakmici za pamćenje sve je počelo tako što je PSŽ na startu pokazao pravu dominaciju i djelovalo je da će Parižani dati i više od jednog gola.

Već u 15. minutu fenomenalni Di Marija je sjajno centrirao iz kornera, Markinjoš je još jednom ove sezone bio najviši u skoku i poveo je PSŽ. Prijetili su iz svih pozicija, bili dominantni Paredes je imao jednu zrelu šansu, a onda je u 55. minutu sve krenulo nizbrdo.

Prošao je di Marija opet po strani, centirao, Marko Verati je za nekoliko santimetara promašio loptu na koju je uklizao i kazna je stigla.

Šest minuta kasnije Kejlor Navas je napravio strašnu grešku, poslije jednog centaršuta Kevina De Brujnea na koji niko nije ni skočio on je pustio loptu, a ona je ušla u mrežu! Siti je izjednačio da nije ni šutnuo na gol!

Sedam minuta kasnije, slobodan udarac sa dvadesetak metara preokrenuo je meč, ali opet poslije greške domaćina. Nevjerovatno je da se živi zid PSŽ-a toliko pomjerio da je lopta prošla kroz centar i savladala zaklonjenog Navasa. Odjednom je vodio Siti!

A sve nade Parižana su se ugasile kada je Idrisa Gej nepromišljeno startovao u 78. minutu, sa leđa uklizao Gindoganu i zaradio direktan crveni karton! Do kraja meča nije PSŽ mogao ništa, a mogao je Fil Foden u 87. minutu da postigne i treći gol za svoj tim.

Ipak nije, ali Mančester siti, prije svega zahvaljujući greškama rivala nosi ogromnu prednost u Englesku!

Kompletan tok meča pogledajte u kartici RAZVOJ DOGAĐAJA.

22:51

GOTOVO!

Pobeda Mančester sitija u gostima, iako je na početku delovalo da je PSŽ mnogo bolji rival. Na kraju

PSŽ - MANČESTER SITI 1:2

22:49

90. minut: Još četiri minuta!

Pokušava PSŽ na sve načine da dođu do gola, ali nemaju kako. Još četiri minuta do kraja!

22:46

88. minut: Foden!

Velika šansa, uzeo je opet loptu u presingu, šutirao, ali opet pravo u Navasa. Drama u finišu!

22:45

87. minut: Samo žuti za De Brujnea!

Užasan start Belgijanca! Sada je on grubo startovao, ali mu je Brih dao samo žuti karton. Veliki protesti igrača iz Pariza!

22:40

Pogledajte samo ovaj start...

22:39

Promene...

Morao je da reaguje Maurisio Poketino i napravio je prvu izmenu. Izašao je Di Marija, ušao je Danilo, da se malo zatvori sredina terena i pokuša da se zadrži minimalan poraz.

22:36

78. minut: Potpuna katastrofa PSŽ-a! Crveni karton!

Užasan start Geja nad Ilkajem Gindoganom. Defanzivni vezista PSŽ-a je startovao sa leđa i izgleda da je teže povredio vezistu Sitija. Potpuno zaslužen crveni karton!

22:34

Evo kako je PSŽ preokrenuo!

22:33

A evo koliko je falilo da PSŽ vodi 2:0

22:29

71. minut: GOOOOL! 2:1 POTPUNI PREOKRET!

Marez iz slobodnjaka!

Napravljen je prekršaj na dvadesetak metara od gola, skupili su se Foden, De Brujne i Marez, ali je na kraju Alžirac šutirao.

Prošla je lopta kroz živi zid, razmakli su se igrači PSŽ-a i Navas ništa nije mogao. Totalni preokret!

22:22

65. minut: GOOOOL! 1:1 DE BRUJNE!

Zinčenko je dodao do De Brujnea i neočekivano - GOL!

Auh kakva greška! De Brujne je centrirao, lopta nije nikoga dotakla, a Kejlor Navas ju je pustio i ona je ušla u gol! Pogodak iz nehata i nerešeno je!

22:22

64. minut: Opet sa krila Siti!

Kajl Voker je sada prošao i poslao loptu u peterac, ali opet su defanzivci PSŽ-a izbacili loptu!

22:21

60. minut: De Brujne!

Uspeo je da šutira De Brujne i to makazicama! Ipak lopta je otišla preko gola i to baš daleko.

Kanselo više ne može, imao je problema i u prvom poluvremenu, pa ga je zamenio Zinčenko.

22:17

59. minut: Šta radi Di Marija...

Ovo je jednostavno neverovatno.... Prvo je oduzeo loptu na krilu Sitiju, onda poslao pas preko celog terena, ali je Ederson istrčao na vreme ispred Mbapea.

Argentinac je NEVEROVATAN na ovom meču.

22:14

55. minut: Pritiska Siti, sevaju kontre!

Sada je De Brujne centrirao, ali nije uspeo da nađe nikoga u protivničkom kaznenom prostoru. Potom Di Marija šalje dugu loptu ka Mbapeu, on sjajno vara štopere, centirao, ali je Verati za nekoliko santimetara promašio tu loptu!

22:10

Pričaće se o Nejmaru, ali...

Pogledajte samo kako igra Anhel Di Marija!

22:04

Nejmar brine navijače

Izašao je sa zavijenom rukom na terenu, veliko je pitanje da li će uspeti da završi ovaj meč. Videli smo jedan težak start nad njim u prvom poluvremenu, od tada oseća probleme.

22:01

Evo kako je to izgledalo!

21:47

KRAJ POLUVREMENA!

Siti nije uspeo da se nametne u Parizu, mnogo je konkretniji bio domaćin i mogli su da vode i sa većom razlikom.

Za sada je 1:0 i sa minimalnom prednošću Poketinovog tima idemo na odmor.

21:42

42. minut: VELIČANSTVENI NAVAS!

Uzeo je Siti loptu presingom defanzivcima domaćina, Fil Foden je dobio loptu na 15-ak metara, šutirao je neometan, ali je Kejlor Navas ovo skoro uhvatio! Kakva odbrana!

21:41

41. minut: Opet se traži penal, ovaj put PSŽ!

Nejmar je pao u 16 metara protivnika, ali Brih samo odmahuje glavom i igra se nastavlja. Četvorica defanzivaca Sitija su bila oko njega.

21:38

38. minut. Ne odustaje De Brujne!

Sada je prošao i poslao loptu sa strane u srce kaznenog prosora "svetaca", ali je Mičel Baker bio na pravom mestu i otklonio je opasnost.

21:33

31. minut: Traže penal!

Žaliće se na Briha! Prošao je Foden sa strane, a Marez je glavom poslao loptu ka Bernardu Silvi. "Očistio "je Leandro Paredes ali tako što je u svom petercu podigao nogu preko Silve, pa su igrači Sitija tražili penal od Feliksa Briha.

Ni ovoga puta nije gledao VAR...

21:29

Istorija za Di Mariju!

Ovo je 103. asistencija za Argentinca u dresu pariskog kluba čime se izjednačio na prvom mestu liste asistenata u istoriji PSŽ-a.

A sa njim prvo mesto deli Safet Sušić!

21:27

27. minut:Nižu se korneri za PSŽ

Sada ih je tim Maurisija Poketina imao dva, ali za razliku od prethodnog puta nije bilo gola. Ipak, ovo je veliki problem za Siti jer konstantno igrači PSŽ-a dolaze prvi do lopte u skoku.

21:25

Evo i kako je Siti mogao do gola

21:22

20. minut: Konačno preti Siti!

Nismo očekivali ovako pasivan Siti!

Kanselo je poslao neverovatnu loptu Bernarndu Silvi, ali nažalost on je bio previše sa strane i Keljor Navas mu je zatvorio ugao i odbranio. Posle kornera odbrana Parižana je otklonila opasnost.

21:19
21:19

Opet taj Markinjoš!

Nije igrao 20 dana zbog povrede, a čim se vratio postao je heroj i to opet. Prošli meč na kome je nastupio je prvi meč sa Bajernom u četvrtfinalu Lige šampiona, a tada je dao gol.

Pri tome se i povredio i zbog toga je i večeras pitanje da li će završiti meč.

21:15

15. minut: GOOOOL! 1:0

Markinjoš postiže pogodak!

Korner je dobio PSŽ, a centrirao je Anhel Di Marija. Sjajno se kretao brazilski štoper i kada je skočio - oko njega nije bilo nikoga. To on ne prašta, tako da je sada 1:0 za Poketinov tim!

21:14

13. minut: Kakva šansa!

Posle jedne ubačene lopte u 16 metara napravila se velika gužva pred golom Edersona, pošto je lopta došla do Mbapea. On je vratio loptu nazad, usledio je šut, ali je na kraju udarac Nejmara odbranio Ederson.

21:02

POČELI SMO!

Startovao je meč, a prvi šut smo imali u drugom minutu kada je Nejmar u kontri šutnuo, no ta lopta je završila u rukama Edersona.

20:45

Pitanja su brojna!

Ko će Pepu igrati "lažnu devetku"? Da li odbrana PSŽ-a može da izdrži u ovakvom duelu?

Ali i ono najbitnije - PSŽ ili Mančester siti? Uskoro počinje meč!

20:08

PEP JE IZABRAO SVOJ TIM

Nema promena kod Pepa, opet ide u formaciji 4-3-3 bez klasičnog špica na terenu.

Ederson - Kanselo, Dijas, Stons, Voker - Rodri, Gindogan, De Brujne - Foden, Silva, Marez

20:07

EVO KAKO IZLAZI PSŽ

Formacija je 4-2-3-1, a to će na terenu ovako izgledati:

Navas - Baker, Kimpembe, Markinjoš, Florenci - Gej, Paredes - Nejmar, Verati, Di Marija - Mbape

19:27

Ludilo u Parizu!

19:14

Dobrodošli!

Pratite uživo prvi meč polufinala Lige šampiona između Pariz sen Žermena i Mančester sitija uz MONDO.

Dve ekipe koje su uložile ogroman novac u protekloj deceniji i nisu došle do pehara koji najviše žele sada su pred finalom.

Parižani su prošle godine poraženi na poslednjoj stepenici dok Pep Gvardiola nije doveo "građane" dalje od polufinala.