real madrid - čelsi 1:! prva utakmica polufinala lige šampiona

Čekali smo spektakl Lige šampiona, ali su nas razočarali: Uništen teren, uništen i derbi Reala i Čelsija u polufinalu!

Remi više odgovara engleskom timu, koji je domaćin u revanšu.

real madrid - čelsi 1:! prva utakmica polufinala lige šampiona Izvor: Tanjug/AP Photo/Manu Fernandez

Fantastičnih pola sata fudbala u Madridu, na stadionu Alfredo di Stefano, a zatim tajac... Mirovale su od tada ubojite ofanzivne linije i Real Madrida i Čelsija, a mi gledali utakmicu ispod očekivanja koji su nam sami nametnuli.

Da su izdržali cijeli meč kao što su igrali do izjednačujućeg gola, pričali bismo o jednom od najboljih susreta u istoriji takmičenja. Ovako, Real Madrid i Čelsi posao su završili za pola sata, sa po jednim postignutim golom.

Prednost gostima donio je Kristijan Pulišić, a poravnao Karim Benzema i kao da se tu utakmica završila. Sigurno je uticao i nakvašen teren, jer je večeras u Madridu kiša padala nevjerovatnom jačinom.

Posljedice nakvašenog terena više su se vidjele u nastavku, kada nije bilo tečne igre niti pravih šansi za postizanje gola.

Najbolje prilike propustili su Timo Verner već u uvodnim minutima kada je loptom napucao Kurtou na gol liniji. Uzvratio je Karim Benzema promašenom šansom odnosno pogođenom stativom, a jedini pokušaj vrijedan pomena iz drugog dijela jeste udarac glavom Varana koji je izblokirao jedan od defanzivaca.

Revanš meč istih rivala igra se za osam dana u Londonu, a malu, barem psihološku prednost, trebalo bi da ima Čelsi koji je u prvih dvadesetak minuta večeras ostavio fantastičan utisak.

22:52

Kraj!

Onih 11 iz prvog dela meča ostali su na snazi i nakon 90 minuta! Nismo mnogo videli u drugom delu meča, sve ono najbolje u prvom meču polufinala desilo se u prvih pola sata susreta.

22:51

Izmena!

Karim Benzema će odmoriti tokom poslednjeg minuta meča, a Rodrigo dobija priliku da pokisne.

22:47

Upisan i Odriozola!

Antonio Ridiger je maestralno istrčao kontranapad, a rezervista domaćeg tima zaustavio ga je na nedozvoljen način. Peti žuti karton za Real Madrid.

22:46

Šansa!

88. minut - Prva prava prilika u drugom delu meča. Toni Kros je centrirao iz kornera, a Rafael Varan probao glavom.

Izgleda da su u Madridu uigravani prekidi...

22:37

Četvrti žuti...

Nakon Vinisijusa Žuniora, Tonija Krosa i Marsela, opomenut je i Rafael Varan.

22:35

Dvostruka izmena!

Alvaro Odriozola i Marko Asensio su na terenu u ekipi Real Madrida, a teren su napustili bekovi Karvahal i Marselo.

Madriđani verovatno prelaze u formaciju sa četiri defanzivca, ali to ćemo tek videti u narednim minutima.

22:24

Izmene!

Zinedin Zidan šalje na teren pomenutog Edena Azara umesto Vinisijusa Žuniora, dok Tomas Tuhel pravi trostruku izmenu.

Na terenu su sada Ris Džejms, Hakim Ziješ i Kai Haverc, a izašli su Aspilikueta, Pulišić i Verner.

22:23

Požuteo Marselo!

65. minut - Prebrzi su fudbaleri Čelsija, pa se svaki pokušaj kontre seče faulovima. Sada je opomenut i Marselo, treći igrač Reala sa žutim kartonom.

22:21

Eden Azar!

Sprema Zinedin Zidan izmenu i to čoveka koji je upravo iz Čelsija stigao u Real. Do sada nije otplatio ni delić uloženog, ali golovi protiv bivšeg kluba u polufinalu Lige šampiona napravili bi junaka od Edena Azara. Pa, da vidimo da li može to da nam priredi...

22:18

Karton!

60. minut - Bežao je Kante, ali ga je stigao Kros. Dobar faul za Real Madrid jer je ovo delovalo kao opasan napad, ali nemački fudbaler dobija žuti karton.

22:15

Smirenije...

57. minut - Smirila se kiša u Madridu, smirila se i utakmica. Više ritam nije tako jak, nedostaje nam tempo iz prvog dela meča, ali razumemo da su fudbaleri nešto oprezniji jer bi sada greške mogle skuplje da se plaćaju.

22:03

Nastavljamo!

Nakon pauze, ponovo smo na stadionu Alfredo di Stefano. Nadamo se da će drugi deo meča biti dobar barem podjednako kao prvi.

21:47

Poluvreme!

Fantastičan fudbal gledali smo u Madridu. Dva kvalitetna tima, odlične šanse, neverovatan tempo na stadionu Alfredo di Stefano i na kraju 1:1!

Propuštali su odlične šanse Timo Verner sa peterca i Karim Benzema kad je ''zvonila'' stativa, a pogađali Kristijan Pulišić i najbolji igrač madridskog Reala, ubojiti francuski napadač.

Samo nek se nastavi ovako, uživamo u plesu po kiši u Madridu.

21:39

Opomena!

38. minut - Kristijan Pulišić seče kontru Marsela, pa za to dobija žuti karton. To je drugi na meču, pošto je prvi upravo zbog prekršaja nad njim dobio Vinisijus.

Krilni fudbaleri oba tima su opomenuti u prvom delu meča.

21:32

GOOOOOOOOOL - Benzema, 1:1!

29. minut -  Kros iz kronera do Modrića, Modrić do Marsela, Marselo na drugu stranu ka Kazemiru. Brazilac iz veznog reda glavom vraća u srce kaznenog prostora, tamo je najviši Rafael Varan, a nakon njegovog dodavanja Karim Benzema prvo prima loptu, a zatim i hvata volej za izjednačenje.

Šut pod prečku francuskog fudbalera bio je neverovatan i Mendi ništa nije mogao!

21:28

Prva opomena!

27. minut - Vinisijus Žunior dobija žuti karton zbog prekršaja nad Kristijanom Pulišićem.

21:27

Kiša lije!

Možda je razlog za to što se Čelsi bolje snašao na početku meča baš to što vremenski uslovi više liče na London? Vrlo snažna kiša pada trenutno na utakmici polufinala Lige šampiona.

21:24

Blizu!

23. minut - Pokušao je Karim Benzema sa dvadesetak metara, a nakon najbolje akcije Reala na meču Francuz pogađa stativu. Mendi je bio nemoćan, ali sreća je sada uz tim iz Londona.

21:16

GOOOOOOOOOL - Pulišić, 0:1!

14. minut - Delovalo je da je ofsajd, ali ostao je nem Dani Makeli. Pokazao je usporeni snimak da je arbitar bio u pravu - Čelsi vodi u Madridu!

Kristijan Pulišić ubacio se iz drugog plana, lošije prihvatio loptu koju je poslao Antonio Ridiger, a onda driblinzima kroz kazneni prostor stvorio šansu za šut,. Predriblao je i Kurtou, a dvojica igrača na gol liniji nisu mogli da zaustave udarac. Lopta je čak i pogodila Varana na putu do mreže.

Amerikanac hrvatskog porekla donosi prednost engleskom timu!

21:11

Kakva šansa!

10. minut - Sjajna asistencija Pulišića za Vernera, ali nema gola. Nemac sa samo nekoliko metara udaljenosti pogađa Kurtou i najbolja prilika na meču odlazi u nepovrat.

21:01

Počinjemo!

Ostala su samo četiri tima i svi žele trofej u Ligi šampiona.

Prvi meč polufinala je počeo, loptu ima Real Madrid!

21:00

Znate ko sudi?

Čovek koji je delio pravdu u Beogradu, na meču Srbije i Portugala, kada je naša reprezentacija osvojila bod u kvalifikacijama za Mundijal. Tada se desila ona čuvena scena sa Kristijanom Ronaldom koji je bacao traku, a ona kasnije prodata na humanitarnoj aukciji.