Srbin slomio kičmu protivniku, izbacio ga van terena, a onda asistirao i zabio gol! Herta bježi iz opasne zone!

Goran Arbutina
Autor Goran Arbutina

Srpski reprezentativac na Đurđevan oduševio partijom u Bundesligi.

nemanja radonjić dribling asistencija herta frajburg Izvor: Tanjug/AP Photo/Michael Sohn

Nemanja Radonjić u četvrtak se tek drugi put našao u startnih jedanaest Herte i odmah pokazao da trener Pal Dardai žestoko griješi ostavljajući ga na klupi.

Upravo je on sa dvije asistencije bio jedan od najzaslužnijih za remi Srbije i Portugala 2:2 nakon zaostatka "orlova" od dva gola, ali pozajmljeni igrač Olimpik Marseja i u dresu Herte zna da zablista kada dobije priliku.

Radonjić je u četvrtak bio strijelac i asistent u pobjedi Herte nad Frajburgom 3:0 kojom je berlinski klub pobjegao iz zone ispadanja.

Bio je to lijep trk srpskog reprezentativca u 85. minutu kada je nanizao nekoliko fudbalera Frajburga, a onda smjestio loptu u mrežu za

konačnih 3:0.

Ali bio je to tek drugi njegov najbolji potez na meču, jer je asistencija u prvom poluvremenu bila još spektakularnija.

Radonjić je sjajnim driblingom "slomio kičmu" svom čuvaru i bukvalno ga izbacio van terena, a zatim poslao loptu u peterac za Petera Pekarika koji pogađa glavom.

Pogledajte i ovu majstoriju srpskog fudbalera!

Poslije ove pobjede Herta ima 30 osvojenih bodova koliko i Verder i Arminija, ali je zbog bolje gol razlike napustila zonu ispadanja, a ima i utakmicu manje od oba kluba.