m:tel premijer liga bih 29. kolo borac krupa uživo

Vranješ odlučio derbi protiv Krupe, Borac ponovo na prvom mjestu!

Pobjedom nad Krupom crveno-plavi zauzeli prvo mjesto na tabeli Premijer lige BIH.

m:tel premijer liga bih 29. kolo borac krupa uživo Izvor: FK Borac/Nikola Kulaga

Banjalučki Borac ponovo je prvi na tabeli Premijer lige BIH!

Ekipa Marka Maksimovića sa minimalnih 1:0 savladala je Krupu u meču 29. kola Premijer lige BIH i sa nova tri boda zauzela prvo mjesto na tabeli!

Komšijski derbi na Gradskom stadionu odlučio je kapiten Stojan Vranješ golom u 9. minutu kada je poslije dobre akcije i ubacivanja Subića poslao loptu u mrežu Krupe za 1:0.

Vranješ je tako izbio na prvo mjesto liste strijelaca PLBIH sa 12 postignutih golova.

Izvor: FK Borac/Nikola Kulaga

Pobjeda Borca mogla je biti i ubjedljivija, pošto je imao još nekoliko dobrih šansi, a najbolju je propustio Brtan u 73. kada je pogodio prečku.

Imala je i Krupa svoje prilike a najopasniji po gol Nikola Lakića bio je Mandić, uglavnom u prvom poluvremenu, a vidjeli smo i dobar šut Dujakovića, međutim, direktno u golmana.

U finišu utakmice viđena je velika borba, a Borac je uspio da sačuva minimalnu prednost kojom je stigao do izuzetno važnog trijumfa pred derbi sa Zrinjskim u Banjaluci.

Borac - Krupa 1:0 (1:0)
/Vranješ 9/

Standings provided by SofaScore LiveScore

NAJAVA:

Pretposljednji meč 29. kola m:tel Premijer lige BiH odigraće danas (16.55 časova), na Gradskom stadionu u Banjaluci, ekipe Borca i Krupe!

I jednima i drugima bodovi su od ogromnog značaja – crveno-plavi bi, u slučaju trijumfa, ne samo napravili ogroman korak ka ovjeri plasmana u Evropu, već bi se, nakon jučerašnjeg remija Tuzla sitija i Sarajeva, vratili na lidersku poziciju, ispred bordo tima.

Krupa bi, ukoliko šokira Maksimovićeve izabranike, zabilježila treću pobjedu u posljednja četiri premijerligaška kola i domaći derbi sa bijeljinskim Radnikom, direktnim konkurentom u borbi za opstanak, dočekala u sjajnom raspoloženju.

"Imamo određenih problema, međutim očekujem da će ekipa koja istrči biti dobra, moćna, sa jednim dobrim samopouzdanjem i vjerujem u najbolje po nas", rekao je u najavi utakmice trener kluba iz Platonove Marko Maksimović.

Zbog povrede zadnje lože, koju je zadobio u posljednjem meču protiv Veleža, na golu sigurno neće stajati Bojan Pavlović, dok zbog bolesti u sastavu (bar od prvog minuta) neće biti Dine Ćorića.

Krupa, sa druge strane, ne može da računa na Miloša Karišika, Ajdina Redžića i Tonija Jovića, koji ovaj meč moraju da propuste zbog tri žuta kartona.

"Respektujemo protivnika i svjesno smo da oni pripadaju samom vrhu našeg fudbala, a to sigurno i njima donosi dodatni pritisak. Utakmica je veoma bitna za obje ekipe, nama su bodovi potrebni za opstanak, a njima za Evropu, pa i titulu. Očekujem kvalitetnu utakmicu s puno šansi u kojoj ćemo svi uživati", naveo je strateg tima iz kanjona Vrbasa Vladimir Ilić.

Ostanite uz MONDO, pratićemo ovaj meč UŽIVO!

Autor 000
18:48

KRAJ! Borac - Krupa 1:0!

18:45

90+1' - Vranješ pored gola

Kapitan Borca našao se u šesnaestercu iskosa sa lijeve strane i šutirao, lopta odlazi pored gola

18:44

90' - Ziljkić izblokiran

Uspjeli su fudbaleri Krupe da izbiju loptu nakon ubacivanja u šesnaesterac, ona je došla do Ziljkića, međutim, njegov udarac je izblokiran

18:38

Meleg i Galić požutili, Mehanović ušao umjesto Moraitisa

18:31

Modić umjesto Dujakovića kod Krupe

18:31

77' - MORAITIS!

Sada akcija crveno-plavih po desnoj strani, Ziljkić je poslao loptu za Moraitisa, a šut grčkog napadača brani Kolak

18:29

74' - Ziljkić šutira pored gola

Akcija Borca po lijevoj strani, Vranješ je ostavio za Ziljkića koji sa nekih 15 metara iskosa šutira pored gola

18:28

73' - PREČKA!

Marko Brtan pogodio je prečku u 73. minutu nakon ubacivanja Ćorića.

18:18

Aćimović umjesto Mandića kod Krupe

18:17

Mols mijenja Zakarića

18:16

62' - Opasno u šesnaestercu Borca

Gosti su se izborili za loptu, bila je to opasna akcija Krupe, a na kraju je Subić uspio da interveniše ispred Muminovića i vjerovatno spriječi čist gol

18:13

60' - Vojnović pokušao poslije kornera

Defanzivac Borca nije uspio najbolje da zahvati loptu glavom poslije kornera i ona odlazi preko gola

Brtan zamijenio Uzelca

Trener Borca morao je da zamijeni odličnog štopera Dejana Uzelca koji se povrijedio. U igri je sada Marko Brtan, a na mjesto Uzelca je pomjeren Aleksandar Vojnović.

17:43

Kraj prvog poluvremena: Borac - Krupa 1:0

17:39

43' - Loš slobodnjak Ziljkića

Krilni napadač Borca šutirao je preko gola sa nekih 22-23 metra

17:38

42' - Žuti za Makitana

Kapiten Krupe Igor Makitan dobio je žuti karton zbog oštrog prekršaja nad Moraitisom

17:33

36' - "Bomba" Dujakovića!

Odličan udarac Nikole Dujakovića sa nekih 20-25 metara, međutim, pravo u Lakića koji odbija loptu. Krupa opasnija u ovim trenucima.

17:30

33' - Mandić ponovo prijeti

Nikola Mandić je najopasniji po gol Borca na ovom meču. Ovog puta nakon centašuta i intervencije Subića lotpa se odbila do Mandića, a fudbaler Krupe šutirao je preko gola.

17:25

28' - VRANJEŠ!

Stojan Vranješ mogao je i do drugog gola! Kapiten Borca dobro je skočio poslije centaršuta sa lijeve strane i šutirao glavom, međutim, lopta je otišla nekoliko centimetara pored gola.

17:21

25' - Mandić!

Vrlo dobra šansa za Krupu. Gosti su kombinovali po sredini, Erak je proslijedio loptu lijevo za Mandića, a fudbaler Krupe iz dobre situacije šutira pored gola.

17:19

23' - Meleg pored gola

Moraitis je izdržao duel i ubacio u sredinu, a Meleg pokušao iz prve, međutim, lopta je završila pored gola

17:10

10' - Krupa mogla odmah da uzvrati

Mandić je bio u opasnom prodoru u šesnaestercu, ubacio u sredinu, ali Lakić brani. Bila je to dobra šansa za Krupu da odmah uzvrati.

17:09

9' - GOOOL! Borac - Krupa 1:0!

Borac vodi 1:0 protiv Krupe golom Stojana Vranješa u 9. minutu! Bila je to odlična akcija Borca, Subić je prošao po lijevoj strani i vratio za Vranješa koji svojim 12. golom u sezoni dovodi crveno-plave u vođstvo. Kapiten Borca ovim pogotkom izbio je na prvo mjesto liste strijelaca u PLBIH.

17:03

6' - Gužva u šesnaestercu Borca

Bilo je napeto u šesanesetercu Borca poslije kornera, ali fudbaleri Krupe ipak nisu uspjeli da upute udarac ka golu Lakića, sve je završeno prekršajem Eraka nad Zakarićem

17:02

Lešinari Borik slave 15 godina

Podgrupa Lešinara iz naselja Borik prije par dana spektakularnom bakljadom i vatrometom proslavili su 15 godina postojanja, a jubilej je obilježen i transparentom na današnjoj utakmici.

16:58

2' - Slobodan udarac za Borac

Goran Zakarić imao je priliku da ubaci iz slobodog udarca sa desne strane, ali je to odbrana Krupe lako izbila

16:56

Počela je utakmica na Gradskom stadionu u Banjaluci

Sudijsku trojku predvodi Sabrija Topalović

16:26

Mehanović na klupi, Moraitis prvi put starter u Premijer ligi BiH

Trener Borca Marko Maksimović odlučio je da od prvog minuta na terenu bude grčki internacionalac Panajotis Moraitis, koji će tako prvi put biti starter u jednoj premijerligaškoj utakmici.

Na klupi za rezervne igrače ostao je Elvis Mehanović.

BORAC: Lakić, Uzelac, Ziljkić, Ćosić, Dujaković, Vojnović, Subić, Vranješ, Meleg, Moraitis, Zakarić. Trener: Marko Maksimović.

KRUPA: Kolak, Makitan, Pavlović, Dujaković, Palić, Muminović, Galić, Erak, Ćivić, Vukmanović, Mandić. Trener: Vladimir Ilić.