Sloboda prvi put u sezoni vezala tri pobjede, "nula" Mladosti i Radnika u Kaknju!

Sloboda trijumfovala nad Olimpikom, Radnik i dalje bez pobjede pod komandom Vlade Jagodića

sloboda - olimpik, mladost - radnik mtel premijer liga bih 29. kolo Izvor: MONDO/Sport1/Sanel Konjhodžić

Prvi put u tekućoj sezoni m:tel Premijer lige BiH, tuzlanska Sloboda uspjela je da veže tri trijumfa!

Poslije pobjeda nad ekipama Mladosti i Radnika, crveno-crni su danas na Tušnju savladali Olimpik rezultatom 2:0 i završili priču oko opstanka u eliti:

SLOBODA - OLIMPIK 2:0 (1:0)
/Jusić 12, Mišković 90+4/

Sloboda je ofanzivno krenula od prvog minuta, imala potpunu inicijativu, a zasluženo vođstvo stiglo je u 12. minutu. Fedor Predragović tada je idealno centrirao i pronašao Emira Jusića, koji je bio usamljen pred golom Sarajlija i glavom zakucao loptu u mrežu protivnika.

Mogao se Predragović potpuno proslaviti. Osam minuta kasnije lijepo je pogodio, ali je prethodno signaliziran ofsajd.

Sjajnu priliku za izjednačenje, tim iz Sarajeva nije iskoristio osam minuta prije kraja meča.

Krepaldi Kruz je prošao nekoliko igrača Slobode, njegov udarac je izblokiran, a lopta je od bloka stigla do Mahira Karića koji je iz izgledne prilike za postizanje pogotka poslao loptu preko prečke.

Kad u tome nisu uspjeli gosti, stigla je kazna - i to u četvrtom minutu nadoknade, kada je Bojan Đorđić ubacio loptu sa desne strane, a Robert Mišković pogodio praznu mrežu.

SLOBODA: Golubović, Jusić, A. Beganović, Husejinović, Dž. Beganović, Kurtalić, Osmić, Predragović, Ilić, Balić, Mujagić. Trener: Mladen Žižović.

OLIMPIK: Hadžić, Milović, Horić, Hasanović, Osmanović, Čurjurić, Perišić, Hadžanović, Dujmović, Handžić, Šišić. Trener: Slavko Petrović.

Na drugom meču mreže su mirovale, a najbolje šanse za gol propustio je Anel Dedić - po jednu u prvom i drugom poluvremenu.

Prvi put je bio neprecizan u 15. minutu, a potom i u 83. minutu - oba puta je odličan na golu bio Luka Bilobrk.

MLADOST - RADNIK 0:0

MLADOST: Velić, Alić, Žulj, Šabanović, Sadiku, Hadžić, Hiroš, Dedić, Dejanović, Mahmić, Begić. Trener: Nemanja Miljanović.

RADNIK: Bilobrk, Simonović, Sušić, Filipović, Popara, Gogić, Jelić, Karić, Vušurović, Motika, Šubert. Trener: Vlado Jagodić.