Proljeće još nije stiglo na "Grbavicu": Željezničar i dalje bez trijumfa u 2021! (FOTO)

Preokret u Sarajevu, Široki Brijeg za pet minuta postigao dva gola i došao do velike pobjede.

željezničar - široki brijeg 1:3 premijer liga bih 29. kolo Izvor: Damir Hajdarbašić, fkzeljeznicar.ba

Deset utakmica - mizerna četiri boda! To je bilans fudbalera Željezničara u drugom dijelu sezone u m:tel Premijer ligi BiH.

Sarajevski "plavi" na pobjedu u bh. eliti sanjaju od 2. decembra prošle godine, kada su kao gosti savladali Zrinjski u Mostaru. Od tada su zabilježili samo četiri remija i šest poraza, od kojih je posljednji viđen večeras na "Grbavici", gdje je Široki Brijeg za samo pet minuta stigao do velikog preokreta i slavlja.

ŽELJEZNIČAR - ŠIROKI BRIJEG 1:3 (0:0)
/Veselinović 74 - Jurić 77, Begić 82, Stanić 90/

Sjajno je branio mladi golman Željezničara Josip Bender, ali to nije bilo dovoljno ekipi Blaža Sliškovića da osvoji bar bod.

U prvom dijelu, koje je okončano bez pogodaka, najbolju šansu imali su gosti u 21. minutu, kada je Ivan Ikić glavom šutirao pored gola sa ruba peterca.

Ponovo je u 57. minutu pokušao Ikić, ali Bender sjajno brani, zatim je pokušao i Stipe Jurić, međutim lopta završava pored gola. U 73. još jedna sjajna prilika za Jurića, ali debitant u Premijer ligi BiH sjajno je refleksno nogom "skinuo" taj šut sa svega dva-tri metra.

Odmah u narednom napadu kazna i vođstvo Željezničara.

Samo što je ušao u igru Mladen Veselinović iskoristio je kiks odbrane gostiju (Kristijan Medić se okliznuo), te glavom zakucao loptu u mrežu Širokobriježana.

Činilo se tada da bi Željezničar mogao do prvog trijumfa u 2021. godini, ali to se nije desilo. Naprotiv, u preostalih 15 minuta meča čak tri puta zatresla se mreža domaćih.

Kiša je bila saveznik, odnosno protivnik fudbalerima, i kod drugog gola. Frane Ikić sada se okliznuo, ostavio usamljenog Marka Jurića, koji je samo tri minuta nakon vođstva Želje iskoristio asistenciju Mateuša Zahare i donio izjednačenje gostima s "Pecare".

Potpuni preokret viđen je samo pet minuta poslije izjednačujućeg gola. Zvonimir Begić se odlično snašao nakon kornera koji je izveo Bože Vukoja, naciljao glavom i svojim prvim ovosezonskim golom osigurao veliko slavlje Širokom Brijegu.

Tu nije bio kraj. U posljednjem minutu konačnih 1:3 postavio je Mato Stanić.

ŽELJEZNIČAR: Bender, Miletić, Subašić (79. Hrelja), Mujezinović, Juričić, Milićević (69. Šehić), Blažević, Čeliković, Ikić, Gasal (70. Veselinović), Bekrić (69. Bojo). Trener: Blaž Slišković.

ŠIROKI BRIJEG: Miškić, Medić (90+1. Raguž), Čuljak, Jurilj, Šabić, Stanić, Zahara (81. Brekalo), Begić (90+1. Mašić), Jurić, Musa, Ikić. Trener: Toni Karačić.