Tri gola za poluvrijeme u Speciji, Napoli nabio pritisak Atalanti, Juventusu i Milanu!

Goran Arbutina
Autor Goran Arbutina

Napolitanci rutinski stigli do važnih bodova u borbi za Ligu šampiona.

serija a 35 kolo rezultati specija - napoli 1-4 Izvor: Tanjug/AP/Tano Pecoraro/LaPresse

Borba za "skudeto" je gotova, ali ona za Ligu šampionu i te kako traje!

Napoli je prošle sezone „pauzirao“ pošto je završio sezonu na sedmom mjestu, ali ove sezone ne odustaje od elitnog ranga.

Važnu pobjedu Napolitanci su ostvarili u subotu na gostovanju Speciji, koja je zbog svoje borbe za opstanak takođe imala mnogo motiva, ali je na kraju poražena na svom terenu rezultatom 4:1.

Tek u 64. minutu domaći su preko Pikolija zatresli mrežu Napolija, međutim, ekipa Đenara Gatuza sa tri gola u prvom poluvremenu već je riješila pobjednika.

Pjotr Zjelinski načeo je Speciju u 15, a Viktor Osimen sa dva pogotka „zaokružio“ svoj učinak na deset golova u Seriji A.

Polovinu je postigao na posljednja četiri meča, a u subotu popodne „počastio“ je i Irvinga Lozana asistencijom za četvrti gol Napolija.

Napolitanci su ovom pobjedom izbili na drugo mjesto sa 70 bodova, odnosno bodom više od Atalante Juventusa i Milana, dok Lacio ima šest bodova manje, ali i dvije utakmice manje.

Rezultat iz Specije obradovaće navijače Napolija, ali i tifoze Fiorentine, Torina i Kaljarija, koji se uz Speciju bore za opstanak.

U rezultatski nevažnom meču Siniša Mihajlović i njegova Bolonja gubili su u Udinama sve do završnice meča, a onda je Orsolini sa bijele tačke postavio konačnih 1:1.