Nema Baneta, a više nema ni Premijer lige: VBA zvanično ispao!

Ništa nije bilo kako je predviđano

VBA ispao iz Premijer lige Izvor: Profimedia

Trebalo je to da bude mnogo ljepša priča kada je prošlog ljeta Slaven Bilić uveo Vest Brom u Premijer ligu, a potom doveo srpskog štopera Branislava Ivanovića nedugo nakon što je Bane podigao šampionski pehar kao kapiten Zenita.

Međutim, Bilić je u decembru otpušten (sada je trener Peking Goana), Ivanović završava sezonu povređen, a Vest Brom je u nedjelju uveče ispao iz lige.

Fudbaleri Arsenala pobijedili su večeras na svom terenu ekipu Vest Bromvič Albiona sa 3:1, u meču 35. kola Premijer lige i tako goste zvanično vratili u Čempionšip poslije jedne sezone u eliti.

Domaći tim je poveo golom Emila Smita-Roua u 29. minutu, a šest minuta kasnije Nikolas Pepe je povećao rezultat. Jedini gol za ekipu iz Birmingema postigao je Mateus Pereira u 67. minutu, a konačan rezultat postavio je Vilijan u 90. minutu.

Bane je ove sezone odigrao 15 mečeva za VBA, a ima simbolike u tome da je posljednji meč odigrao protiv Čelsija, 4. marta i to na Stamford Bridžu, stadionu na koji je donio i trofej Lige šampiona.

Trener Sem Alardajs ranije je potvrdio da je Ivanović skoro sigurno završio sezonu...