Strijelci raspucani na kraju sezone, 26 golova na ŠEST mečeva Prve lige RS!

Goran Arbutina
Autor Goran Arbutina

Modriča stigla 0:2, pa primila gol - Ljubić odnio bodove iz Prnjavora, "petarda" Drine protiv Jedinstva.

prva liga rs 30 kolo rezultati modriča ljubić 2-3 Izvor: Promo/FK Ljubić Prnjavor/Aleksandar Bato Atić

Sezona u M:tel Prvoj ligi RS završava se danas, a ako je suditi po posljednjim mečevima, moglo bi se reći da je to prava šteta.

Naime, na šest subotnjih utakmica postignuto je čak 26 golova, od čega najviše u Zvorniku gdje je Drina sa 5:1 ispratila davno otpisano Jedinstvo.

Vrlo uzbudljiv i sadržajan meč odigrali su Modriča i Ljubić, u kojem su Prnjavorčani odnijeli sva tri boda poslije prave drame.

Redale su se šanse i golovi na obje strane, a Modriča je uspjeli da stigne od 0:2, do 2:2, da bi Ljubić golom Mušića stigao do pobjede 3:2 i sva tri boda.

Nakon nekoliko jako dobrih prilika prvi gol vidjeli smo u 39. minutu kada je Bradonjić pogodio glavom poslije kornera za vođstvo Ljubića 1:0.

Prnjavorčani su u 59. minutu odigrali dobru akciju koju je pogotkom za 2:0 završio je Subić i činilo se da će gosti rutinski odnijeti bodove. Međutim, do njhi su došli uz mnogo muke.

Vujić je u 70. minutu dobro skočio pored svog čuvara i poslao loptu u mrežu za 2:1, da bi Vujić u 83. u potpunosti vratio domaće u igru pogotkom za izjednačenje 2:2.

Ohrabrena ovim izjednačenjem Modriča je u finišu utakmice krenula po sva tri boda, međutim, ostavila je previše prostora gostima koji su to surovo kaznili.

Ekipa Darka Maletića izvela je brz kontranapad i izbjegla ofsajd zamku, a Mušić je pogodio za pobjedu Ljubića 3:2.

Identičnu pobjedu 3:2 ostvario je i Leotar na gostovanju Slaviji, dok su u preostalim mečevima slavili domaćini.

Treba pomenuti da je Bojan Marković nastavio da rešeta mreže i u posljednjem kolu i njegovim golovima Željezničar je stigao do trijumfa 2:1 nad Slogom iz Doboja.