Četiri finala Krupe – četiri poraza: Leotaru trofej u Kupu Republike Srpske poslije 17 godina!

Trebinjci su stigli do prvog trofeja u kup-takmičenju FS RS još od 2004. godine! Ukupno imaju tri, dok Krupa ni iz četvrtog pokušaja nije uspjela da stigne do prvog...

kup rs finale 2020 2021 leotar krupa Izvor: Promo/FK Krupa

Trebinjski Leotar osvajač je Kupa Republike Srpske za sezonu 2020-2021!

Klub sa Polica danas je u finalu, igranom na stadionu "Dr Milan Jelić" u Modriči, savladao premijerligaša Krupu rezultatom 2:0 i stigao do prvog trofeja u Kupu Republike Srpske još od 2004. godine!

LEOTAR – KRUPA 2:0 (0:0)
/Ristić 61 penal, Zečević 74/

Sa druge strane, Krupa je ovog popodneva upisala četvrti poraz u isto toliko finala.

Dva puta je tim iz kanjona Vrbasa doživio neuspjeh u duelu sa bijeljinskim Radnikom (2018. i 2019. godine), dok je od Krupe jednom uspješnija bila ekipa Rudar Prijedora – dogodilo se to 2015. godine.

Nismo mnogo toga vidjeli u sudaru bh. premijerligaša i vicešampiona Republike Srpske u prvom poluvremenu – tek po jednu pravu priliku na obje strane.

Bilo je opasno pred golom Krupe u 30. minutu, kada je, nakon gužve, lopta došla do Anela Ramića koji šutira sa vrha šesnaesterca, ali je čuvar mreže tima iz kanjona Vrbasa Vasilije Kolak krajnjim naporom izbacio loptu u korner.

Samo četiri minuta kasnije, zaprijetila je Krupa i to preko štopera Igora Makitana, koji je udarcem glavom šutirao preko gola nakon slobodnog udarca Tonija Jovića.

Izvor: Promo/FK Krupa

U nastavku, ipak, mnogo agilnija bila je ekipa Leotara, koja je u 61. minutu stigla do vođstva.

U šesnaestercu Krupe oboren je Danilo Šipovac, a sudija Dragan Kesić je dosudio penal koji je u gol pretvorio Dragan Ristić, najiskusniji pojedinac u taboru hercegovačkog tima.

Trinaest minuta kasnije, stvari su, praktično, bile riješene u ovom finalu. Sjajnu akciju Leotara golom je krunisao Lazar Zečević, pretrčavši svog čuvara, ali i obišavši golmana Kolaka, koji je bio nemoćan u ovoj situaciji.

Za najboljeg igrača finala proglašen je krilni napadač Leotara Danilo Šipovac, dok je najbolji mladi fudbaler vezista Krupe Nemanja Vukmanović.

LEOTAR: Perišić, Andrić, Paranos, Šipovac, Ramić, Mićunović, Ateljević, Ristić, Maksimović, Đurić, Sekulović. Trener: Oleg Ćurić.

KRUPA: Kolak, Karišik, Redžić, Makitan, Dujaković, Jović, Muminović, Galić, Ćivić, Vukmanović, Mandić. Trener: Vladimir Ilić.