Italija furiozno otvorila EURO! Turci dali autogol, pa ih Azuri demolirali

Čekali smo godinu dana, a sada kreće spektakl.

Italija furiozno otvorila EURO! Turci dali autogol, pa ih Azuri demolirali Izvor: Ettore Ferrari/EPA Pool

Dočekali smo!

EURO je počeo, a Italija na Olimpiku pokazala zube! Azuri su ubjedljivo slavili protiv Turske rezultatom 3:0.

U prvom dijelu utakmice nismo vidjeli ništa spektakularno, ali je bila primjetna konstantnost Italije u napadu, dok Turci nisu uspjeli da upute nijedan šut u okvir gola. Za prvih 45 minuta reprezentativci Italije imali su ih 14!

U 53. minutu EURO je dočekao da vidi i prvi pogodak, mada autogol, ali je Italija upisala vođstvo. Šutirao je Berardi koji je prethodno nanizao nekoliko prilika, a lopta je pogodila Demirela i završila u mreži.

Zatim je pokušao da uveća vođstvo Spinacola, ali je Čakir odbranio, međutim turski defanzivci zaboravili su na Imobilea koji je došao do te lopte i uputio je pravo u mrežu!

Konačnih 3:0 uspostavio je Insinje poslije velike greške čuvara mreže turske selekcije. Čakir je loše ispucao loptu, odmah ju je vidio, Imobile koji je poslao Insinjeu, koji je u 79. minutu stavio tačku na prvu utakmicu Evropskog prvenstva.

Italija jeste važila za favorita u ovoj utakmici, ali se od Turske očekivalo više! Potpuno su djelovali dekocentrisano, nisu imali velikih prilika i potpuno su izgubili kompas, pogotovo nakon autogola.

Italijani su prvi put u istoriji na prvenstvu Starog kontinenta postigli tri gola, stigli do ubjedljivog slavlja i možda ih sada budu posmatrali kao veće favorite nego pred sam početak EURA.

22:53

Kraj!

Kraj utakmice! Italija je pobedom od 3:0 otvorila Evropsko prvenstvo.

22:51

89′ Karton!

Prvi žuti karton dobio je Sojunču

22:46

81′ Izmena

Imobile i Insinje zasluženo su otišli na odmor nakon što su doneli vođtsvo Azurima, a umesto njih ušli su Beloti i Kjez.

22:37

79′ GOL 3:0

Imobile je pored gola upisao i asisteniciju a Insinje za ubedljivo vođstvo pogodio posle velike greške Čakira!

22:34

73′ Izmena

Kristante je ušao umesto Lokatelija u igru.

22:25

65′ GOOOL 2:0

Ćiro Imobile uspeva da prevari Džakira i posle propale šanse Spinacole on povećava vođstvo Italije!

22:12

54′ Goool!

Bernandi je šutirao, Demiral pokušao da izblokira ali je poslao loptu u mrežu svog tima i tako doveo Italijane autogolom do vođstva.

22:10

52′ Konačno!

Konačno prvi napad za Tursku, ali Donaruma brani!

22:08

Vraćamo se!

Počelo je drugo poluvreme, a na terenu je za Italiju umesto Florencija izašao Di Lorenco. U Turskoj je izašao Jaziči a ušao Under.

21:53

Poluvreme! 0:0

Italija mnogo prodornija i agresivna u prvom delu utakmice, šutirali su 14 puta Azuri ka golu protivnika ali nismo još uvek videli gol!

Turska ne napada, ostavlja slabiji utisak, ali njihova svetla tačka je definitvno Đžakir koji je odbranio Bareli jedan sjajan šut.

21:47

45′ Traže penal!

Italijani su po treći put tražili penal, međutim ni ovoga puta nije dosuđen. Centrirao je Spinacola, a lopta je pogodila u ruku Čelika, ipak sudija Makeli posle konsultacija sa VAR-om ne donosi najstrožu kaznu.

21:41

40′ Nedovoljno

Ponovo je odbrana Turske ostala "šuplja", i Berardi je video priliku za šut, ali je to bila velika daljina i nije baš pokušaj koji je delovao opasno.

Izvor: Tanjug/AP Photo/Alessandra Tarantino

21:34

31′ Azuri drže konce

Prodrla je ponovo Italija, Insinje je pokušao još jednom ka golu, ali je uspeo da izbori samo korner iz koga nije urađeno ništa spektakularno, pa tako nije iznuđena ni nova šansa.

21:24

23′ Korner

Prvi korner na meču imali su "azuri" i uspeli da naprave dobru šansu. Zaboravili su Turci Barelu koji je uputi jak šut ali je Džakir odbranio.

Izvor: Tanjug/AP Photo/Andrew Medichini, Pool

21:21

18′ Šansa!

Lorenco Insinje napravio je dobar prodor i prvi put ozbiljnije zapretio, zatim je i Bonući šutnuo, ali iz velike daljine pa tako nisu previše ostali Turci, ali definitivno tempo i dalje diktiraju nekadašnji svetski prvaci.

21:12

11′ Sporo...

Ne forsiraju jak tempo na početku, ni jedni ni drugi, ali Italijani deluju ubedljvije, Turcima ne polazi baš za rukom da zaprete na startu.

Izvor: Andrew Medichini/AP Pool

21:06

3′ Prvi napad

Nije bio previše agresivan, ali je Imobile otvorio treći minut napadom, a lopta je otišla pored gola.

21:03

Počelo je!

Utakmica je počela. Loptu je uneo automobil.

20:59

Sjajno!

Pogledajte fantastičnu ceremoniju otvaranja. Igrači su na terenu, uskoro počinjemo!

20:48

Ko pobeđuje?

Koje je vaše mišljenje? Ko pobedom otvara Evropsko prvenstvo?

20:44

Lep prizor

Navijači željno iščekuju prvu utakmicu EURA 2020:

20:35

Oni su spremni!

Navijači Turske uveliko su u Rimu. Na ulicama italijanske prestonice pripremljena je i bakljada.

20:29

Guneš je spremio sledeće:

Turska: Džakir, Čelik, Demiral, Sojunču, Meras, Jokuslu, Tufan, Jaziči, Čalhanoglu, Karaman, Jilmaz

20:28

Sastavi!

Italija EURO otvara sa sledećih startnih 11: Donaruma, Spinacola, Kjelini, Bonući, Florenci, Lokateli, Žoržinjo, Barela, Insinje, Berardi, Imobile

19:55

Dobrodošli u MONDO live!

Konačno!

Dočekali smo početak EURA 2020. Otvaraju ga Turska i Italija na rimskom Olimpiku od 21 čas. Utakmicu uživo pratite uz MONDO.