Novi remi Rudar Prijedora: Opet 0:0 na Zlatiboru

Napadači nikako da prorade, odbrana na visini zadatka.

rudar prijedor igrao 0:0 protiv dečića i novog pazara Izvor: Promo/FK Rudar Prijedor

Dva testa, dva remija - nula golova.

To je dosadašnji bilans fudbalera Rudar Prijedora na pripremama na Zlatiboru.

Šampion Republike Srpske i povratnik u premijerligaško društvo odigrao je dva kontrolna susreta u dva dana, a oba su završena identičnim rezultatom 0:0.

Prijedorčani su prvo izašli na teren protiv Dečića, a trećeplasiranom timu crnogorske lige ovo je bila generalna proba pred start novog prvenstva.

U ovom susretu šef stručnog štaba "rudara" Nikica Milenković u prvom poluvremenu na teren je izveo sljedeće igrače: Topolovića, Dojčinovića, Danilovića, Pekiju, Ivetića, Smajića, Radulovića, Burazora, Jakupovića, Stjepanovića i Kulenovića. U nastavku je igrao potpuno novi tim: Šćekić, Marić, Kruz, Pavlović, Đorđilović, Redžić, Gavranović, Radevski, Basrak, Santos, Glišić, a priliku su još dobili i Trninić, Marmat i Sajak.

Dan kasnije rival Rudar Prijedoru bio je Novi Pazar.

Starteri u ovom meču bili su Šćekić, Marić, Pavlović, Kruz, Đurđilović, Bilbija, Redžić, Marmat, Amoa, Basrak i Santos, dok je i ovaj put Milenković u nastavku dao priliku i ostalim igračima.

Ipak, na kraju nije bilo golova, iako prilika jeste, ali napadači još nisu uštimali nišanske sprave, dok je odbrana u prve dvije prijateljske utakmice djelovala besprijekorno.

Do kraja priprema na Zlatiboru Rudar Prijedor odigraće još dva susreta. Rivali će im biti Voždovac (2. jula) i Mornar iz Bara (6. jula).

Podsjetimo, novu sezonu u m:tel Premijer lige BiH 17. jula Prijedorčani će otvoriti u Tuzli, gdje će gostovati ekipi Slobode.