Uspješna generalka Borca pred put u Ligu šampiona: Zakarić i Živković presudili Radniku!

Banjalučki Borac će u pobjedničkom raspoloženju otputovati na utakmicu kvalifikacija za Ligu šampiona u rumunski Kluž.

borac - radnik 2:0, generalna proba pred start liga šampiona Izvor: MONDO/Goran Arbutina

Izabranici Marka Maksimovića su trebali da odigraju generalnu probu protiv ljubljanske Olimpije, međutim, Savo Milošević, trener "zmajčeka" je doveo juniore, pa je odlučeno da generalka bude protiv bijeljinskog Radnika na Gradskom stadionu.

A bila je uspješna...

BORAC - RADNIK 2:1 (1:0)

Golove za crveno-plave postigli su Goran Zakarić i novajlija Ante Živković, dok je počasni pogodak za Radnik zabilježio Bojan Marković, koji je zajedno sa Amarom Tahrićem proslijeđen iz Borca u semberski klub.

Prvo poluvrijeme proteklo je u prilično disciplinovanoj igri sa obje strane, uz malo prilika, odnosno poluprilika.

Tak u finišu prvog dijela vidjeli smo prva prava uzbuđenja.

Golman Borca dobro je odbranio pokušaj Radnika iz slobodnog udarca, potom i pokušaj gostiju iz tog kornera, a nakon toga vidjeli smo i prvi gol.

Zakarić je prvi načeo mrežu bijeljinske ekipe u 45. minutu kada je lijepim golom uz pomoć stative doveo Borac do prednosti.

Novajlija koji je ponikao u Šibeniku, Živković je nakon što su u nastavku gotovo potpuno promijenjena oba tima, udvostručio prednost poslije centaršuta Marka Kujundžića u 51. minutu.

Napadač Bijeljinaca Marković je najprije propustio veliku šansu u 57. minutu da smanji rezultat poslije greške mladog Luke Bobića, ali je sedam minuta kasnije uspio da se upiše u strijelce za konačnih 2:1.

Banjalučani su do kraja imali još nekoliko izglednih prilika preko Envera Kulašina i Dejana Javorca, a golman crveno-plavih Nikola Ćetkovic je na drugoj strani spriječio izjednačenje dobrom intervencijom poslije slobodnog udarca gostiju iz Bijeljine.

BORAC: Lakić, Ćorić, Milojević, Ćosić, Subić, Begić, Vojnović,Meleg, Ziljkić, Zakarić, Živković. Trener: Marko Maksimović

RADNIK: Hodžić, Sušić, Ristanović, Šubert, Vasić, Gogić, Popara, Đurić, Motika, Šarić, Došlo. Trener: Vlado Jagodić