Spektakl! Mesi protiv Nejmara za najboljeg na Kopa Amerika: Leo je izgubio tri finala, ali sada ima ludog golmana!

U finalu Kopa Amerike gledaćemo Argentinu i Brazil, a za razliku od nekih prethodnih susreta - "gaučosi" sada konačno imaju kvalitetnog golmana. Skinuo je tri penala protiv Kolumbije...

kopa amerika 2021 finale argentina brazil Izvor: Tanjug/AP Photo/Andre Penner

Argentina i Brazil odlučivaće o šampionu Južne Amerike već za tri dana, tačnije 10. jula!

Uspjeli su Brazilci nekako da pobijede Peru (1:0) i obezbijede finalni meč na čuvenoj "Marakani", a preko još veće drame je Argentina stigla do meča za trofej. Pobijedili su Kolumbiju nakon boljeg izvođenja penala i zakazali meč koji će čitava planeta sa nestrpljenjem iščekivati.

ARGENTINA - PERU 1:1 (1:0), POSLIJE PENALA 4:3!

"Gaučosi" su poveli već u 7. minutu kada je Leo Mesi asistirao Lautaru Martinezu, međutim Argentina nije mogla bez drame kada je bitno.

Kolumbijski vezista Luis Dijaz poravnao je rezultat u 61. minutu, da bi tek tada Skaloni na teren poslao Di Mariju, međutim više smo gledali tuču na terenu nego šanse, pa je tako susret završen sa čak deset žutih kartona, čudnom bez isključenja.

Pitao se Mesi hoće li mu ponovo penali "izbiti" važnu pobjedu iz džepa, pogodio je penal, a onda sve prepustio saigračima - i na kraju može da se zahvali golmanu Emilijanu Martinezu.

Sjajni čuvar Aston vile odbranio je tri penala (Sančezu, Mini i Kardoni), dok je na drugoj strani promašio samo De Paul, pa je Argentina burno proslavila plasman u finale. Biće to četvrto za Mesija na Kopa Amerika, a prethodna tri je izgubio.

Počelo je 2007. upravo od Brazila, a potom 2015. i 2016. od Čilea. Argentina je posljednji put bila prvak Južne Amerike još 1993, a Brazil je aktuelni šampion.

Ako ovako Martinez bude branio i u finalu...