vlaznija široki brijeg

PUTUJ EVROPO! Moldavci ponovo kobni za Sarajevo, debakl Širokog u Albaniji!

Debakl dva bh. predstavnika u prvom kolu kvalifikacija za Konferencijsku ligu!

vlaznija široki brijeg Izvor: MONDO/Sport1/Sanel Konjhodžić

Sva tri bh. predstavnika u prvom kolu Konferencijske lige u isto vrijeme (21.00) bore se za mjesto u narednoj fazi, a samo je jedan prošao dalje.

Velež je i u revanšu savladao Kolerejn i prošao dalje (prvi meč 2:1), a druga dva predstavnika Široki Brijeg i Sarajevo razočarali eliminisani su nakon pravog debakla u Albaniji, ali i na Koševu.

Široki je u Skadar otišao sa prednošću iz prvog meča 3:1, ali je Vlaznija sve nadoknadila i trijumfom 3:0 izbacila ekipu Tonija Karačića, koja nije ličila na onu iz prvog meča na Pecari.

Dva puta pogađao je Đurđević, a jednom Imami za debakl Širokog kojeg je skupo koštalo opuštanje u posljednjim trenucima prvog meča kada su dozvolili Čobi da smanji na 3:1.

Ništa bolje nije prošlo ni Sarajevo koje je nakon 0:0 u prvom meču sa Milsamijam u revanšu poraženo 1:0 na Koševu!

Svi na Koševu su očekivali da se bordo ekipa iskupi za sve one promašaje iz prvog meča, međutim, drugi put u posljednje četiri godine kobni su bili Moldavci.

Prošli put bila je to Zarija koja je penalima izbacila 2017. Sarajevo u kvalifikacijama za Ligu Evrope, a sada je to bio Milsami.

Golom Ginsarija poslije katastrofalne reakcije Pidre i lošeg postavljanja Kanurića ekipa iz Orheija stigla je do prednosti a onda ju sačuvala do samog kraja.

Redale su se prilike ispred gola Milsamija, kao i u prvom meču, ali baš kao ni tada ekipa Gorana Sablića nije uspjela da probije bedem i takmičenje u Evropi završava poslije prve prepreke.

Autor 000
23:16

KRAJ U SKADRU: Vlaznija - Široki Brijeg 3:0!

22:57

KRAJ NA KOŠEVU: Sarajevo - Milsami 0:1!

22:52

90+2 SAR - MIL Sporna situacija na Koševu

Pogodila je lopta u ruku jednog fudbalera Sarajeva, ali sudija nije ništa dosudio.

22:46

78' VLA - ŠIR GOOOOOOL!

PREOKRET VLAZNIJE! Albanska ekipa vodi 3:0! Sjevnula je kontra domaćih koju je završio Đurđević i matirao Miškića za veliki preokret!

22:41

74' VLA - ŠIR Gurišta spašava na gol-liniji!

Umalo da Široki smanji na 2:1, ali je kapiten domaćih Gurišta izbio loptu gotovo na gol-liniji poslije udarca Kolege

22:39

72' VLA - ŠIR Vlaznija napada!

Rezervista Latifi dobro je prošao a njegov udarac završio tik iznad prečke

22:36

70' VLA - ŠIR Imami!

Strijelac drugog pogotka umalo da povisi na 3:0 poslije kornera. Srećom lopta odlazi preko gola.

22:34

74' SAR - MIL Ponovo Varešanović pokušava

Bilo je to ubacivanje gotovo sa aut linije, a onda nakon malo "glavometa" Varešanovićev pokušaj bez problema hvata golman

22:32

66' VLA - ŠIR Nova šansa za domaće!

Jonuzi jegađao suprotni ugao sa nekih dvadesetak metara iskosa sa lijeve strane, međutim, lopta ide preko gola

22:29

62' VLA - ŠIR GOOOOOOOL!

Vlaznija vodi 2:0 od 62. minuta. Imami je nakon kornera i šuta Jonuzija u gužvi u šesnaestercu postavio nogu i lopta je završila iza Miškića. Albanci su nadoknadili dva gola minusa!

22:26

65' SAR - MIL Varešanović!

Pokušao je Varešanović glavom, direktno u Timbura.

22:18

22:15

54' SAR - MIL Korner za Sarajevo

Fanimo je izveo korner, a Šabanović glavom šutirao pored gola

22:14

Nastavljen je meč u Albaniji

22:09

47' VLA - ŠIR PREKID U ALBANIJI!

Ponovo je prekinuta utakmica u Skadru. Opet je sudija reagovao jer su domaći navijači koristili pirotehniku. Obje ekipe su poslane u svlačionicu!

22:06

46' VLA - ŠIR GOOOOOOOL!

Vlaznija vodi 1:0 protiv Širokog poslije samo 35 sekundi igre u drugom poluvremenu. Gurišta je ubacio, a pogodio je Đurđević!

22:05

46' SAR - MIL Izmjene u Sarajevu

Varešanović umjesto Salčina, Dervišagić umjesto Velkoskog

21:49

Kraj prvog poluvremena na oba meča

21:48

45+2' VLA - ŠIR ZOGOVIĆ!

Stopostotnu šansu imao je Vujinović nakon kontre. Jurilj mu je poslao loptu, napadač Širokog bio je sam pred Zogovićem, ali mu je lopta pobjegla i golman Vlaznije ju hvata. Na kraju faul za domaće, pošto se Vujinović zabio u Zogovića. Fudbaler Širokog dobio je i žuti karton.

21:46

45' VLA - ŠIR Opsada Miškićevog gola

Napadaju domaći sada, a Krujin pokušaj iz odlične situacije  brani Miškić

21:45

44' SAR - MIL Gosti mogli do 2:0!

Odbrana Sarajeva poklonila je loptu Puntušu na sredini terena, a igrač Milsamija jurnuo je ka golu Kanurića i ušao u šesnaesterac, ali je u odlučujućem trenutku izblokiran

21:42

42' VLA - ŠIR Loš slobodnjak domaćih

Probao je Imami iz slobodnog udarca sa 20-ak metara, ali je pogodio živi zid

21:41

40' SAR - MIL Žuti karton za Antonjuka

21:40

40' VLA - ŠIR Žuti za Stanića

Kapiten Širokog Brijega oštro je startovao bez potrebe i zaradio žuti karton

21:35

32' VLA - ŠIR Miškić brani

Bulatović je probio i centrirao za Hodžaja koji šutira glavom, ali Miškić hvata loptu

21:34

30' VLA - ŠIR Izmjena kod domaćina

Umjesto Da Silve ušao je Čoba

21:32

29' SAR - MIL Timbur brani!

Pokušao je Fanimo poslije prodora, ali ravno u golmana Timbura

21:25

25' VLA - ŠIR Jurilj!

Pokušao je Jurilj iz prve sa nekih 13-14 metara nakon odbijene lopte, ali odlazi to preko gola

21:24

23' SAR - MIL Pokušava Sarajevo da uzvrati

Sušić je prošao po lijevoj strani ali njegovo ubacivanje u peterac završilo je u golmanovim rukama

21:21

19' SAR - MIL GOOOOOOL!

Milsami vodi 1:0 od 19. minuta. Nakon produžetka akcije poslije kornera Ginsari je primio loptu desno u šesnaestercu, lako izbacio Pidru a potom savladao loše postavljenog Kanurića

21:17

16' SAR - MIL Oremuš isprobao šut

Oremuš je sa lijeve strane ušao u sredinu i šutirao sa 20-ak metara ali jako loše i lopta je završila daleko od gola

21:13

12' VLA - ŠIR  Prekid u Skadru

Meč u Skadru nakratko je prekinut zbog ponašanja navijača, ali je nastavljen nakon što je kapiten Gurišta razgovarao s njima

21:09

5' SAR - MIL Sarajevo ima inicijativu

Timbur je odbranio pokušaj Sušića

21:03

3' - VLA - ŠIR Vlaznija odmah prijeti

Jurić je pogriješio, što su iskoristili domaći za opasan napad, ali srećom niko nije pokupio povratnu loptu. Nešto kasnije novi napad domaćih preko lijeve strane, ovog puta morao je da interveniše Miškić koji je "boksovao" loptu