Nikolić bjesnio, ovakve greške ni pjetlići ne prave: Lokomotiva poklonila titulu Zenitu - tri gluposti, tri gola!

Lokomotiva, koju sa klupe predvodi Marko Nikolić, doživjela je poraz u Superkupu. Način na koji se to dogodilo je posebno zanimljiv...

rusija superkup lokomotiva zenit Izvor: Profimedia/Anton Novoderezhkin/TASS

Zenit je jači, spremniji i bolji tim i tu nema velike debate. Vrlo vjerovatno bi novu sezonu započeli titulom i da im nije Lokomotiva pomogla, ali je ovo što su uradili zaista nestvarno.

Izabranici Marka NIkolića, koji je nedavno produžio ugovor, u Sankt Peterburgu su ostali praznih šaka - 0:3 (0:1). Poraz sam po sebni nije toliki problem, koliki je problem način na koji se to dogodilo.

Ova dva tima su odmejrila snage u Superkupu, meču koji predstavlja uvertiru za novu sezonu. Igraju pobjednik šampionata i osvajač Kupa. Tako je Zenit po šesti put osvojio ovo takmičenje i pokazao dan nije slučajno bio prvak Rusije prošle sezone.

Kola su krenula nizbrdo u 27. minutu. Gosti su kombinovali pred svojim golom, da bi na oko 20 metara izgubili loptu, a surova kazna je stigla golom Kuzjajeva.

U 57. minutu je duplirana prednost. Vendel je poslao loptu u prostor, štoper Muriljo je užasno uklizao, lopta je prošla, a Azmun je obišao golmana i smjestio je u praznu mrežu.

Završni udarac stigao je u 83. minutu. Golman Giljerme je imao vliki problem da smiri loptu, Dzjuba mu je ukrao, a Erokin je smjestio u gol.

Nikolić je, sa pravom, bjesnio na svoje izabranike, pošto su ovo bile zaista početničke greške...