Sarajevo u Posušju "zaliječilo rane" iz prvog kola, Rudar u 90. minutu "iščupao" bod protiv Širokog!

Jedan favorit za visok plasman je stigao do prve "trojke" – drugi ne…

m:tel premijer liga bih 2. kolo posušje sarajevo rudar prijedor široki brijeg Izvor: Promo/FK Sarajevo

Nedjeljni premijerligaški program drugog kola rezervisan je za okršaje povratnika i favorita.

U prva dva duela, sastaju se Posušje i Sarajevo, te Rudar Prijedor i Široki Brijeg, a u prvom poluvremenu, vidjeli smo jedan gol - u Hercegovini:

POSUŠJE – SARAJEVO 0:2
/Cmiljanić 40, Ljubić 72 a.g./

Tim Denisa Ćorića se nakon 12 godina vratio u elitni rang bh. fudbala, a ove nedjelje Sarajevo na stadionu Mokri dolac gostuje prvi put nakon skoro 13 godina, odnosno od novembra 2008. godine.

Tada je na ovom mjestu bilo 1:3 za bordo tim, a pobjeda razlikom od dva gola dogodila se i danas...

Trenutak koji je razdvojio dva tima dogodio se u 39. minutu, kada je Dupovac poslao loptu u šesnaesterac Posušja, gdje se najbolje snašao Cmiljanić i matirao golmana Posušja Baćka.

Sarajevo je na Mokrom docu prednost udvostručilo u 71. minutu – tada je Palić poslije kornera šutirao glavom, a Ljubić nespretno loptu sproveo u vlastitu mrežu, za konačnih 0:2 i prvu pobjedu Sarajeva u novoj sezoni.

POSUŠJE: Baćak, J. Barišić, T. Barišić, Vranjić, Bešlić, Landeka, Leko, Begić, Brekalo, Lučić, Lauš. Trener: Denis Ćorić.

SARAJEVO: Dizdarević, Šabanović, Pidro, Kurdić, Dupovac, Đokanović, Sušić, Bodul, Fanimo, Bagarić, Cmiljanić. Trener: Goran Sablić

.

RUDAR PRIJEDOR - ŠIROKI BRIJEG 1:1
/Amoa 90 - Jurilj 61/

Na drugom kraju BiH, u Prijedoru, sastaju se Rudar i Široki Brijeg.

Klub iz grada na Sani danas igra svoj prvi domaći meč u m:tel Premijer ligi BiH od 14. maja 2016. godine, kada su savladali Velež sa 4:0.
Te sezone, pod komandom Zlatka Jelisavca, Rudar Prijedor je ispao iz elite i nije se vraćao sve do ove, u kojoj je jedini cilj – opstanak.

Većim dijelom meča, tim Tonija Karačića je bio bolji rival, te je takvu partiju krunisao golom u 61. minutu, kada je centrirao Jurilj, a loptu u mrežu sproveo Ikić.

Ekipa Nikice Milenkovića je, međutim, poraz izbjegla u finišu - u 90. minutu, kada je Santos Rodrigez asistirao Amoi za veliki bod Prijedorčana.

Premijerligaški dan će u Banjaluci zaključiti aktuelni šampion BiH Borac i još jedan povratnik u elitno društvo, trebinjski Leotar, a utakmica se igra od 21 čas uz direktan prenos na TV Arena sport.

RUDAR PRIJEDOR:Topolović, Pekija, Pavlović, Santos, Burazor, Mandić, Dojčinović, Gavranović, Sajak, Jakupović, Redžić. Trener: Nikica Milenković.

ŠIROKI BRIJEG: Miškić, Medić, Obšivač, Čuljak, Jurilj, Šabić, Stanić, Lukić, Begić, Musa, Ikić. Trener: Toni Karačić.