Željezničar poveo, pa ispustio bodove na Tušnju: Tuzlanski klubovi na vrhu Premijer lige!

U prva dva premijerligaška kola, Tuzla siti je savladao oba sarajevska premijerligaša!

m:tel premijer liga bih tuzla siti željezničar Izvor: Fena/FK Željezničar

I na drugom današnjem susretu drugog premijerligaškog kola vidjeli smo tri gola za kratko vrijeme!

Poslije okršaja Radnika i Slobode, isto se desilo i u sudaru Tuzla sitija i Željezničara, ali uz drugačiji tok rezultata:

TUZLA SITI – ŽELJEZNIČAR 2:1 (0:0)
/M. Mehanović 74, Nukić 79 – Juričić 71 penal/

U prvom poluvremenu duela dva tima koji su pozitivno iznenadili svoje pristalice u prvoj rundi (Sarajevo Tuzla siti 1:2, Željeznićar – Borac 1:1), vidjeli smo samo jednu šansu.

U toku je bio 14. minut, kada je Mešinović došao do lopte pored nekoliko igrača Željezničara, ali je u posljednjem trenutku Blažević spriječio opasnost ispred gola Josipa Bendera.

Petar Bojo je bio akter dobrih situacija u 53. i 61. minutu, ali se u oba navrata istakao golman Tuzlaka Nevres Fejzić – a onda su uslijedili pogoci…

Dvadeset minuta prije kraja, Hamza Gasal je šutirao, lopta je u ruku u šesnaestercu Tuzla sitija pogodila Jasmina Čelikovića, a dosuđeni penal u pogodak je pretvorio Luka Juričić.

Ipak, za veoma kratko vrijeme, tim Tomislava Ivkovića ispustio je prednost i potencijalnu pobjedu.

Prvo je Mirzad Mehanović poentirao u 74. minutu nakon pasa Ajdina Nukića, koji se i sam četiri minuta kasnije upisao u strijelce.

Inače, neposredno prije vodećeg gola, Tuzlaci su još jednom poentirali, ali je, poslije velikog previda arbitara, taj pogodak poništen zbog ofsajda koji, a što je pokazao i ponovljeni snimak, nije postojao.

Poslije prve dvije utakmice drugog kola, premijerligašku tabelu predvode tuzlanski klubovi sa maksimalnim učinkom.

TUZLA SITI: Fejzić, Šukilović, Nukić, Gavrić, Krpić, Čeliković, Mišić (od 84. Karjašević), Mehidić, Dofo, E. Mehanović (od 46. M. Mehanović), Mešinović (od 70. Efendić).

ŽELJEZNIČAR: Bender, Malić, Subašić (od 82. Duraković, Mujezinović, Juričić, Vrhovac, Drina, Blažević, Bojo, Beća (od 64. Gasal (od 82. Hrelja)), Mekić.