Posušje napadalo, Željezničar slavio: Prvi trijumf "plavih" i Ivkovića u sezoni!

Goran Arbutina
Autor Goran Arbutina

Pogodak Mujezinovića odlučio duel na Grbavici.

željezničar posušje 3-0 premijer liga bih Izvor: MONDO/Sport1/Sanel Konjhodžić

Poslije remije i poraza, fudbaleri Željezničara upisali su i prvi trijumf u sezoni.

Ekipa Tomislava Ivkovića koji ni ovaj prvenstveni meč nije sjedio na klupi savladala je Posušje sa minimalnih 1:0, iako su gosti imali mnogo prilika i možda zaslužili bar bod.

Duel na Grbavici odlučen je u 17. minuu, kada je pogodio Mujezinović uz mnalo sreće, jer se lopta nezgodno odbila od travu i prevarila gostujućeg golmana.

Posušje je imalo nekoliko dobrih prilika, posebno u prvom poluvremenu, kada je Bender bio dobar kod pokušaja Begića pa i u finišu kada je probao Vukoja, a u međuvremenu su u šansi bili i Barišić, te još jednom Vukoja.

Strijelac jedinog gola mogao je da se još jednom upiše početkom drugog poluvremena, međutim, Baćak je odbranio njegov pokušaj.

Sredinom nastavka Serdarušić je mogao da izjednači, međutim, Bender je sačuvao svoju mrežu, a njegovi saigrači uspjeli su da odole napadima gostiju sve do kraja.

Posušje je tako upisalo i treći poraz u sezoni, a Željezničar je napravio dobru uvertiru za derbi protiv Zrinjskog u narednom kolu.