Leotar izjednačio svoj neslavni rekord – primili gol u 11. sekundi meča!

Goran Arbutina
Autor Goran Arbutina

Šok na Policama na startu meča protiv Tuzla sitija.

leotar tuzla siti gol u 1. sekundimtel premijer liga bih Izvor: Promo/FK Leotar Trebinje/Čedomil Mucović

Fudbaleri Leotara igraju meč 4. kola M:tel Premijer lige BIH, a već na startu šok na Policama.
Fudbaleri Tuzla sitija poveli su već u 11. sekundu i tkao izjednačili rekord Premijer lige BIH.

Belmin Mešinović je čim se krenulos centra izveo solo akciju na polovini Leotara, a onda pogodio mrežu Perišića za vođstvo 1:0.

On je tako izjednačio rekord M:tel Premijer lige BIH koji su držali Emir Hadžić i Adrmir Raščić.

Prvo je zabio gol za Čelik u 11. sekundi meča na meču upravo protiv Leotara u sezoni 2002/08, a drugi u narednoj sezoni na gostovanju Sarajeva Travniku.

Bilo je još brzih pogodaka u BiH, Rašević je u sezoni 2011/12 pogodio protiv Zrinjskog u 13. sekundo meča, kao i Jusufbašić u dresu GOŠK-a u sezoni 2012/2013 protiv Veleža, dok je Lazić u dresu Mladosti iz Doboj-Kaknja u sezoni 2017/2018 tresao mrežu Željezničara.

Čak 50 golova postignuto je u prvo minuti utakmice u PLBIH.

Nemanja Bilbija je jedini igrač koji je tresao mrežu više od jednog puta u prvoj minuti. Bilbija je čak tri puta pogodio na samom početku, i to jednom u dresu Borca i dva puta u dresu Zrinjskog. Ukupno 21 ekipa je postizala gol u prvoj minuti, a to je najviše puta uspjelo igračima Zrinjskog (osam), igrači Čelika su šest puta pogađali na otvaranju, dok su po pet puta precizni bili igrači Sarajeva i Veleža.