Tadić i Ajaks poniženi na Johan Krojf Areni – PSV brojao do četiri i podigao trofej!

Goran Arbutina
Autor Goran Arbutina

Engleski tinejdžer razbio "kopljanike" na njihovom terenu.

Superkup Holandije Ajaks - PSV 0-4 Izvor: Tanjug/AP Photo/Thanassis Stavrakis, File

Sezona u Holandiji počela je u subotu utakmicom Superkupa, odnosno Johan Krojf trofeja, a osvajač duple krune, ekipa Ajaksa doživjela je pravi debakl na njenom otvaranju.

Dušan Tadić i njegovi saigrači poraženi su 4:0 od PSV Ajndhovena na svom terenu i tako prvi trofej u sezoni prepustili velikom rivalu.

Nije ovo bilo veče „kopljanika“, ali jeste tinejdžera iz Engleske, Nonija Maduekea koji je sa dva lijepa pogotka načeo Ajaks i najavio trijumf svoje ekipe.

Devetnaestogodišnji napadač pogodio je mrežu već u drugoj minuti, i to poslije prelijepe solo akcije.

Već nakon pola sata bilo je 2:0, kada je Madueke postigao drugi pogodak na meču, ukupno četvrti ove sezone.

Mladi Englez već je pogađao protiv Galatasaraja, potom i protiv Mitjilanda u kvalifikacijama za Ligu šampiona, a golgetersku seriju sada je nastavio u Superkupu.

Nakon prvih 45 minuta bilo je 2:0, da bi se Fertesen i Gece u posljednjih 15 minuta meča upisali u strijelce za konačbnih 4:0 i pravi debakl Ajaksa.