Kakav početak Barse: Nije bilo Mesija, ali tu je bio Ronaldo! Ujutru plakali zbog Lea, uveče razbili Kristijana (VIDEO)

Kakva igra sudbine, da Barselona prvu utakmicu od odlaska Mesija odigra baš protiv Ronaldovog Juventusa. I to na dan kada je Leo otišao!

Barselona-Juventus-prva-utakmica-bez-Mesija Izvor: Tanjug/AP/Joan Monfort

Barselona je počela eru bez Lionela Mesija.

U pripremnoj utakmici u Barseloni, ekipa Ronalda Kumana je pobijedila Juventus 3:0 - i to u istom danu kada se najveći oprostio u suzama od jedinog kluba za koji je igrao.

Golove za "Blaugranu" na pomoćnom treneru ("Stadionu Johan Krojf") postigli su Memfis Depaj (u 3. minutu), Martin Brejtvajt (u 60) i mladi Riki Puć u nadoknadi vremena.

Za mnoge neobično, Kristijano Ronaldo je vjerovatno prvi put u karijeri odigrao prijateljsku utakmicu protiv svog velikog rivala i to kao starter "Stare dame". I zaista nevjerovatnim spletom okolnosti bilo je to baš kada se Leo oprostio od Katalonaca.

Ovako je izgledao prvi Barsin meč bez Mesija.

Ronaldo je igrao 45 minuta i nije često bio u prvom planu, mada je u jednom trenutku snažno šutirao i testirao golmana domaćih Neta, koji je odbranio i dva udarca Alvara Morate.

Naravno, s obzirom na to da su ovo još samo pripreme, rezultat nije najvažniji, mada je Kataloncima sigurno dao dodatni podstrek da zablistaju od naredne subote, kada će na Nou Kamp doći Real Sosijedad, u prvoj utakmici nove sezone Primere.

Sa druge strane, Juventus ima više vremena da se "namjesti" za start Serije A, koji je zakazan za 22. avgust.

Ekipa Maksa Alegrija, povratnika na klupu torinskog velikana, do tada će imati i prijateljsku provjeru protiv Atalante, naredne subote.

Pogledajte kako je izgledao sinoćnji meč:

Barselona - Juventus
Izvor: YouTube/FC Barcelona6

Pročitajte startne postave na današnjem meču, na kojem je mjesto na desnom krilu Barselone zauzeo Grizman, poslije decenije i po podrazumijevanja da tu bude Lionel Mesi i da odatle izvodi svoje čarolije.

Barselona: Neto - Dest, Arauho, Pike, Alba - Buskets, Serđi Roberto - Jusuf Demir, Depaj, Grizman - Brejtvajt

Juventus: Ščensni - De Šiljo, De Liht, Rugani, Sandro - Bentankur, Ramzi, Kvadrado, Bernardeski - Ronaldo, Morata.