Provukli se protiv Borca u Banjaluci, sada će na megdan Crvenoj zvezdi!

Goran Arbutina
Autor Goran Arbutina

Rumunski šampion eliminisan od Jang Bojsa, pa će takmičenje nastaviti u plej-ofu Lige Evrope.

plej of liga evrope crvena zvezda kluž Izvor: Anadolija/Miomir Jakovljević

Navijači banjalučkog Borca još pamte rumunski kluž, koji ga je eliminisao u prvom kolu kvalifikacija za Ligu šampiona, ali ni rumunski prvak više ne igra ovo takmičenje.

Nakon što su prošli Borac golom Čipčiua u 118. minutu Rumuni su u narednom kolu opravdali ulogu favorita i sa dve pobjede eliminisali Kluž, ali su zaustavljeni u trećem kolu.

Bolji od Borčevog "dželata“ bio je Jang Bojs koji je prije sedam dana izborio remi 1:1 u Rumuniji, a večeras sa 3:1 izborio plej-of za Ligu šampiona u kojem će igrati protiv pobjednika duela Legije i Dinama.

Uspio je Kluž da povede, i to već u četvrtom minutu golom Bilela Omranija, međutim, do kraja prvog poluvremena primio je tri gola.

Dva puta pogađao je američki fudbaler Džordan Sibečau, a između njegova dva pogotka mrežu je zatresao i Nikolas Ngamaleu i Jang Bojsi su stigli do 3:1.

Šampion Švajcarske, za kojeg igra i Miralem Sulejmani, koji je ovaj meč presjedio na klupi, sačuvala je tu prednost do kraja, a posao im je olakšalo i isključenje Aleksandrua Pauna koji je u razmaku od šest minuta tokom drugog poluvremena zaradio dva žuta kartona.

Čitav region digao se na noge nakon što je žrijeb u Nionu donio potencijalni duel Crvene zvezde i Dinama, međutim, do njega neće doći jer su crveno-bijeli eliminisani od moldavskog Šerifa.

Ekipa Dejana Stankovića tako se umjesto u plej-ofu Lige šampiona našla u plej-ofu lige Evrope i igraće upravo protiv Kluža.

Ovaj duel na rasporedu je 19. avgusta,a a revaš će se igrati sedam dana kasnije.