"Farmaceutima" bod u Berlinu u prvom meču bez Dragovića, "vukovi" nadigrali Asanov Bohum!

Bajer nije uspio da trijumfuje nad Unionon, Takuma Asano sa Bohumom poražen od Volfsburga

bundesliga 2021 2022 1. kolo union bajer volfsburg bohum Izvor: EPA/Clemens Bilan

Bajer nije uspio da u prvoj utakmici bez pomoći Aleksandra Dragovića dođe do pobjede nad Union Berlinom i "trojkom" uđe u novu premijerligašku sezonu:

UNION BERLIN – BAJER 1:1 (1:1)
/Avoniji 7 – Diabi 12/

Reprezentativac Austrije je ovog ljeta Leverkuzen zamijenio Beogradom i dogovorio trogodišnju saradnju sa Crvenom zvezdom.

U dresu "farmaceuta" iz Leverkuzena, Dragović je odigrao 106 mečeva u svim takmičenjima, a nakon njegove seobe u srpsku prestonicu, Bajer nije našao način da trijumfuje na stadionu "Pored kuće starog šumara".

Klub iz prestonice Njemačke postigao je prvi gol ovog popodneva. U sedmom minutu je pogodio Taivo Avoniji, ali je samo pet minuta kasnije udarac uzvratio Musa Diabi i, pokazalo se, postavio konačan rezultat.

Ove subote, na terenu su se našle i novajlije u eliti, Bohum i Grojter Firt, koji poslije premijerne runde ostaju na "nuli".

Tim sa Rurstadiona vratio se u Bundesligu nakon 11 sezona igranja u "Cvajti", a u prvom kolu se namjerio na Volfsburg, koji je opravdao ulogu favorita.

Stvari su po Bohum počele loše da se odvijaju već u trećem minutu, kada je zbog igranja rukom u kaznenom prostoru isključen Robert Teše.

Holandski golgeter u dresu "vukova" Vut Veghorst nije materijalizovao jedanaesterac, ali mu je samo 15 minuta bilo potrebno da nastavi tamo gdje je stao prošle sezone, u kojoj je na 34 utakmice postigao 20 golova.

Takuma Asano, koji je proljetos napustio tabor Partizana i preselio se u Bohum, odigrao je samo prvo poluvrijeme, poslije čega je mjesto na terenu prepustio Milošu Pantoviću, nekadašnjem članu drugog tima Bajerna.

Daleko gore je prošao drugi novajlija u najjačem njemačkom rangu, koji je posljednji put u Bundesligi igrao još u sezoni 2012-13.

Grojter Firt je primio čak pet golova (5:1) na gostovanju Štutgartu, koji je u intervalima od šest minuta postizao po dva pogotka u prvom i drugom poluvremenu.

Hofenhajm, za koji je od 59. minuta na terenu bio Mijat Gaćinović, deklasirao je Augsburg na gostovanju (0:4), dok pogodaka nije bilo samo na okršaju Arminije i Frajburga.

Subotnji bundesligaški program zaključiće Borusija Dortmund i Ajntraht.