Zomer izluđivalo Levandovskog: Poljak pogodio, ali nedovoljno za slavlje Bajerna

Šampion je zaustavljen već na startu - remijem u derbiju počela 59. sezona Bundeslige.

borusija menhengladbah - bajern minhen 1:1 počela bundesliga 1. kolo Izvor: Sascha Steinbach/EPA

Šampion je zaustavljen!

Fudbaleri Bajerna, koji jure desetu uzastopnu "salataru", odigrali su na "Borusija Parku" u Menhengladbahu meč bez pobjednika.

Na premijeri 59. sezone Bundeslige poveli su domaći u ranoj fazi meča, fenomelani Robert Levandovski uspio je da izjednači, ali je imao i nekoliko promašaja, tačnije svoje veče imao je golman "koltova" Jan Zomer, koji je najzaslužniji što Bavarci nisu odnijeli kompletan plijen iz Menhengladbaha.

BORUSIJA MENHENGLADBAH - BAJERN MINHEN 1:1 (1:1)
/Plea 10 - Levandovski 42/

Igrao se 10. minut kada je viđena promjena na semaforu.

Štefan Lajner oduzeo je loptu protivniku, Lars Štindl ju je proslijedio do Alasana Plee, koji je matirao Manuela Nojera.

Izvor: Sascha Steinbach/EPA

U nastavku su gosti imali nekoliko dobrih prilika, najbolju od njih Levandovski, čiji šut je uspio da odbrani veoma raspoloženi Zomer. Sjajnu šansu da se upiše u strijelce u 37. minutu imao je i defanzivac Bajerna Josip Stanišić, ali i ovaj put Zomer je bio nesavladiv.

Levandovski nije mogao da promaši i treći put zaredom. Izjednačenje je stiglo u 42. minutu, kada je Poljak uhvatio volej nakon kornera Jošue Kimiha, te osigurao mirniji odlazak na odmor svom timu.

Prijetio je Bajern 70-ak minuta, Zomer je potpuno izluđivao Levandovskog, ali i ostale igrače Bajerna, a onda su se u posljednjih 20 probudili i igrači Borusije, imali nekoliko prilika i za pobjedu, ali ostalo je 1:1.

Julijan Nagelsman tako nije uspio pobjedom da započne trenerski mandat na klupi Bavaraca, iako je bilo mnogo prilika da to učini.

"KOLTOVIMA" PRIJATELJSKA

Prije 15-ak dana Borusija i Bajern odigrali su prijateljski duel, a tim iz Menhengladbaha tada je slavio 2:0. Istina, u timu Bavaraca nije bilo većine standardnih prvotimaca, pa ovaj poraz aktuelnog šamiona i nije bio neko iznenađenje.