Ništa od senzacije u Njemačkoj: "Jarčevi" ostaju u Bundesligi, Kil je ipak grad rukometa!

Goran Arbutina
Autor Goran Arbutina

Fudbaleri Kila prokockali prednost iz prvog meča baraža i ostali bez Bundeslige.

bundesliga baraž kil keln 1-5 jarčevi osptali Izvor: Tanjug/Rolf Vennenbernd/Pool photo via AP

Kil je ipak grad rukometa!

Rukometaši Kila četiri puta osvajali su Ligu šampiona i čak 21 put bili šampioni njemačke Bundeslige, ali fudbaleri nisu ni blizu tako uspješni.

Ove subote imali su priliku da naprave senzaciju i prvi put u istoriji izbore plasman u Bundesligu, međutim, nije im bio ni dovoljan ni gol prednosti iz prvog meča baraža kada su slavili na gostovanju u Kelnu 1:0.

Umjesto senzacije – potop na Holštajn stadionu u Kilu! Fudbaleri Kila poraženi su u revanšu sa ubjedljivih 5:1 od Kelna, pa će "jarčevi" i naredne sezone da igraju u elitnom rangu.

Navijači, pa vjerovatno i fudbaleri Kila priželjkivali su tvrd meč u kojem bi sačuvali značajnu prednost iz prvog meča baraža, ali se taj plan raspao poslije samo šest minuta nakon kojih je na semaforu stajalo - 1:2!

Li Jae Sung izjednačio je nakon pogotka Hektora, ali kada su gosti ponovo poveli golom Andersona bilo je jasno da je prednost iz prvog meča potpuno izgubljena i da je Keln u prednosti.

Međutim, tu nije bio kraj, jer ni Keln ni Anderson se tu nisu zaustavili.

Šveđanin je već u 13. minutu povisio na 3:1 novim pogotkom, štoper Čikoš zabio je za 4:1 pet minuta prije kraja prvog poluvremena, a Škiri je ovjerio "petardu“ u samom finišu meča – 5:1.

Keln će tako igrati svoju treću uzastopnu sezonu u Bundesligi nakon povratka u elitni rang, dok ekipa bivšeg srpskog reprezentatvca Aleksandra Ignjovskog, koji danas nije ulazio s klupe, ostati u "Cvajti".