Musemićeva ekipa gazi redom! Četiri gola Tuzla sitija za četvrtu pobjedu u nizu!

Goran Arbutina
Autor Goran Arbutina

Posušje preslabo za ekipu Husrefa Musemića koja je četiri puta pogađala mrežu i dva puta prečku.

premijer liga bih tuzal siti posušje 4-1 Izvor: Sport1/Oslobođenje/Sanel Konjhodžić

Tusla siti ne staje!

Ekipa Husrefa Musemića savladala je u subotu Posušje rezultatom 4:1 i četvrtom pobjedom u isto toliko mečeva pokazala ozbiljne ambicije.

Novajlija u Premijer ligi BIH, ekipa Posušja u subotu nije imala šanse protiv Tuzla sitija koji je „školski“ odigrao ovaj meč, u pravo vrijeme postizao pogotke i ubijao svaku nadu gostiju da može do iznenađenja.

Četiri puta tresli su mrežu domaći, dva puta i prečku, a tek pet minuta prije kraja dozvolili su protivniku da pogotkom sa "bijele tačke" ublaži poraz.

Izvor: Sport1/Oslobođenje/Sanel Konjhodžić

Sve je praktično bilo gotovo poslije samo 15 minuta, nakon kojih je na semaforu stajalo 2:0, poslije golova Džafića i Čelikovića.

Mogao je prvi i do svog drugog pogotka u 26. minutu ali se ispriječila prečka. Poslije toga nije bilo nekih većih prilika osim pokušaja Mehidića koji je odbranio Galić, da bi nakon desetak minuta igre u drugom poluvremenu Tuzla siti povećao prednost.

Krpić je povisio na 3:0 i sve je bilo gotovo.

Do kraja meča vidjeli smo još prilike Nukića i prečku koju je pogodio Dofo, a onda je Lučić smanjio na 3:1 iz penala pet minuta prije kraja.

Međutim, ni to nije bio kraj.

U četvrtom minutu sudijske nadoknade Džafić je svojim drugim golom postavio konačnih 4:1 kojim je Tuzla siti zasjeo na vrh tabela sa maksimalnih 12 bodova.