Istorija je ispisana u Lajpcigu: U sudaru "Jenkija" RB Lajpcig uništio rivala - kakve majstorije Soboslaja!

Prvi put u istoriji Bundeslige na klupama dva protivnika sjedili su stručnjaci iz Sjedinjenih Američkih Država.

rb lajpcig - štutgar 4:0 2. kolo bundeslige dva sjajna gola dominik soboslaj Izvor: FILIP SINGER/EPA

Džesi Marš (RB Lajpcig) i Pelegrino Mataraco (Štutgart) ostaće upisani u istoriju njemačkog elitnog fudbala, s obzirom da su večeras, u duelu ova dva tima, postali prvi Amerikanci koji su u međusobnom duelu sjedili na klupama dva rivala u Bundesligi.

Mnogo zadovoljniji bio je Marš - na "Red Bul Areni", više nego zasluženo slavio je domaćin 4:0 (1:0).

Izvor: FILIP SINGER/EPA

U potpunosti je duel obilježio mladi Mađar Dominik Soboslaj, koji je ovog ljeta stigao u Lajpcig iz Salcburga. U prvom meču pred domaćom publikom postigao je dva spektakularna gola.

Razočarao je RB Lajpcig na otvaranju sezone (poražen od Majnca 0:1), ali večeras je izgledao više nego dobro, te je sasvim zasluženo stigao do prvog ovosezonskog trijumfa.

Emil Forsberg nije nikako uspijevao da podesi nišanske sprave u prvih 45 minuta. Branio je sve raspoloženi Florijan Miler, ali jednostavno pritisak domaćih bio je preveliki i bilo je samo pitanje vremena kada će odbrana Štutgarta kapitulirati.

REKORD

Koliko je RB Lajpcig bio dominantan u prvom poluvremenu govori i podatak da su uputili čak 17 šuteva, što je novi klupski rekord u Bundesligi.

U 38. minutu Soboslaj je skoro sa ruba šesnaesterca fenomenalno pogodio suprotni ugao, u malu mrežicu, a nemoćni Miler ovaj put nije imao šanse.

Praktično samo što je počelo drugo poluvrijeme, domaći su poduplali vođstvo.

Bila je to fenomenalna akcija. Izveli su loptu sa centra, proteklo je 16 sekundi, tokom kojih je viđeno školsko dodavanje iz prve, a Forsberg je iskoristio asistenciju Ande Silve, i to petom, te pogodio za 2:0.

Nakon nekoliko promašaja u prvom, Šveđanin je konačno pogodio cilj odmah po dolasku s pauze.

Nastavio je domaćin sa pritiskom i vrlo brzo stigao je i treći gol.

Još spektakularniji od prvog bio je drugi gol Soboslaja.

Namjestio je mađarski internacionalac loptu na više od 30 metara, iskosa, ali to mu nije smetalo da sjajno pogodi iz slobodnog udarca.

Iako su se gosti konačno probudili nakon trećeg primljenog gola, par puta opasno zaprijetili, ubrzo su primili još jedan gol. Nije samo Soboslaj večeras postigao prvenac u dreus RB Lajpciga, nego je to učinio i Silva, sa "bijele tačke".

Dodajmo da je utakmica počela minutom čutanja, u čast legendarnog Gerda Milera, koji je preminuo u nedjelju