Tuzlaci oštećeni za penal, Žižović isključen, Sarajevo slavilo na Tušnju!

Goran Arbutina
Autor Goran Arbutina

Sloboda napadala, posebno u prvih 45 minuta, ali je na kraju ostala bez bodova i bez trenera.

premijer liga bih sloboda - sarajevo 1-2 Izvor: MONDO/Sport1/Sanel Konjhodžić

Poslije odličnog starta sezone u kojem je upisala četiri pobjede i jedan remi, fudbaleri Slobode doživjeli su i prvi poraz.

U jednom od derbija šestog kola M:tel Premijer lige BIH ekipa Mladena Žižovića poražena je na Tuđnju od Sarajeva rezultatom 2:1 iako je sve moglo biti drugačije poslije odličnih prvh 45 minuta.

Sloboda je dominirala u prvom poluvremenu, napadala i promašivala, ali je već u 15 minutu primila gol poslije kontranapada koji je završio Bodul.

Utakmica bi možda imala drugačiji ishod da Tuzlaci nisu u sudijskoj nadoknadi prvog poluvremena oštećeni za jedanaesterac.

Lopta je nakon jednog udarca ka golu pogodila u ruku igrača Sarajeva, ali sudija Antoni Bandić nije dosudio penal.

Uslijedili su veliki protesti, pa čak i manje koškaje fudbalera, ali se na kraju ipak smirilo.

Izvor: MONDO/Sport1/Sanel Konjhodžić

Međutim, Sloboda je ostala i bez jedanaeseterca, ali i bez trenera, jer je Žižović zbog protesta dobio drugi žuti karton, tako da u drugom poluvremenu nije mogao da vodi ekipu, a neće ni naredni meč.

Odmah na početku drugog poluvremena Sarajevo je iskoristilu tu psihološku prednost i stiglo i do drugog gola preko Ramića koji je predriblao nekoliko igrača i sam poslao loptu u mrežu za 2:0.

Sarajevo je posljednjih desetak minuta igralo sa igračam manje poslije isključenja Šabanovića koji je zaradio drugi žuti karton, ali to je Tuzlacima bilo dovoljno tek da ublaže poraz pogotkom Dženisa Beganovića u šestom minutu sudijske nadoknade.

Sloboda je i nakon ovog poraza ostala na prvom mjestu na tabeli sa 13 bodova, Sarajevo sada ima 12, a priliku da preuzme lidersku imaće pobjednik derbija između Zrinjskog i Tuzla sitija.