Jedva opstali u Bundesligi, pa mučili devetostrukog uzastopnog šampiona: Gnabri presudio “jarčevima”!

Goran Arbutina
Autor Goran Arbutina

Bajern zahvaljujući raspoloženom Gnabriju izbjegao drugi kiks u samo dva kola.

Bundesliga Bajern Keln 3-2 Izvor: EPA/PHILIPP GUELLAND

Poslije remija u prvom kolu meč sa Kelnom trebao je da bude prilika za iskupljenje I lagana tri boda, ali smo u nedjelju vidjeli pravu dramu na Alijanc Areni.

Nakon poluvremena bez golova, sve se otvorilo u nastavku, Bavarci su stigli do dva gola prednosti, ali su do trijumfa 3:2 stigli tek nakon pravog trilera.

Robert Levandovski načeo je “jarčeve” poslije sjajnog solo prodora i asistencije Musiale, Gnabri je povećao na 2:0, ali je onda Keln pokazao da pobjeda u kupu i ona u prvom kolu Bundeslige nisu slučajnost.

Ekipa koja je prošle godine izborila opstanak tek u baražu, u samo dvije minute, od 60. do 62. dva puta matirala je domaće golovima iz kontranapada.

Po jednom sa lijeve i desne strane išle su te kontre jarčeva, a Modeste i Ut (pre)lako su završavali to pogocima za šok na Alijanc Areni.

Fantastično drugo poluvrijeme u Minhenu, moralo je da se završi fantastičnim pogotkom, a junak Bajerna ponovo je bio Gnabri.

Krilni napadač iskosa sa desne strane uputio je snažan udarac praktično “kroz ruke” Tima Horna I zatresao mrežu za 3:2 i prvu prvenstvenu pobjedu Bajerna ove sezone.

Podsjetimo, Bavarci su u prvom kolu osvojili samo bod na gostovanju u Menhengladbahu.