Divljački start Džake, crveni karton, pa sramota Arsenala: Siti ih pregazio "petardom" i zakucao za dno tabele! (VIDEO)

Granit Džaka je opet divljački nasrnuo na protivničkog igrača.

premijer liga mančester siti arsenal 5 0 Izvor: Profimedia

Arsenal nikada u istoriji Premijer lige nije bio ovoliko loš. Poslije tri kola Premijer lige "tobdžije" nemaju bod, nisu postigli gol i nalaze se na posljednjem mjestu na tabeli.

Sada su doživjeli katastrofalan poraz u jednom od derbija kola, pošto ih je sa pet golova u mreži ispratio Mančester siti.

MANČESTER SITI - ARSENAL 5:0 (3:0)
/Gindogan 7, Tores 12, 84, Žezus 43, Rodri 53/

Centralna figura meča ipak je bio defanzivni vezista Arsenala Granit Džaka, koji je ponovo uspio da dobije crveni karton. To je njegov četvrti crveni u dresu Arsenala u Premijer ligi, a sada ga je zaradio zbog divljačkog starta nad protivničkim igračem.

On je startovao sa obje noge na protivnika i to je odmah viđeno kao start dovoljan za izbacivanje sa terena. Izašao je iz igre u 35. minutu, a do kraja meča je uslijedio pravi potom njegovog tima.

Poslije dvije velike greške odbrane Arsenala poveo je tim Pepa Gvardiole sa 2:0 za 12 minuta, potom je u sjajnoj akciji Gabrijel Žezus tačno pred poluvreme ubacio zicer u Lenovu mrežu, a Rodri je na startu drugog dijela igre pravim projektilom savladao Nijemca na golu Arsenala.

Do kraja meča Feran Tores je postigao i drugi gol na meču za konačnih 5:0.