Prvi golovi Bijeljinca u Americi: Zbog ovoga je Dejan došao u Los Anđeles - dva prelijepa gola mladog napadača! (VIDEO)

Bivši fudbaler Crvene zvezde Dejan Joveljić postigao dva gola u Americi

dejan joveljić postigao dva gola za la galaksi mls Izvor: Profimedia

Iznenadio je mnoge odlukom da iz Evrope ode u Ameriku, ali se to ispostavilo kao dobar potez.

Dejan Joveljić je pokazao zbog čega je karijeru nastavio u Los Anđeles Galaksiju. Na debiju je upisao asistenciju, a u svom četvrtom meču je dao dva gola.

U meču protiv gradskog rivala Los Anđelesa je postigao dva gola u remiju - 3:3 (1:1).

Krenulo je savršeno. U 20. minutu je Joveljić iskoristio kiks odbrane i jednu odbijenu loptu pretvorio u pogodak. I to na veoma lijep način, lobovao je golmanaTomasa Romera koji je pokušao da istrči.

Domaći tim je potom napravio preokret. Prvo je Kristijan Arango u 44. izjednačio sa penala, da bi Brajan Rodrigez u 58. minutu donio vođstvo Los Anđelesu.

Tada je Joveljić još jednom pokazao sav svoj potencijal. Odlično se ubacio u prostor, dobio loptu i pogodio dalji ugao za novo izjednačenje u 64. minutu (2:2). Do kraja meča su viđena dva gola, prvo je Rodrigez zatresao mrežu u 66. minutu, da bi konačan rezultat postavio Kevin Kabral u 86. minutu.

Bivši napadač Crvene zvezda, koji je 1999. godine rođen u Bijeljini, na pravi način koristi povredu prve zvijezde tima Čičarita. Priliku da nastavi seriju u dresu Galaksija imaće na gostovanju Kolorado Rapidsima 11. septembra.