Stojan Vranješ večeras slavi jubilej: Protiv Radnika 200. put u dresu Borca!

Kapiten šampiona BiH večeras po 200. put oblači dres Borca u zvaničnim takmičenjima

stojan vranješ 200 utakmica za borac Izvor: FK Borac/Nikola Kulaga

kapiten crveno-plavih našao se, prema očekivanjima, u startnoj postavi, pa će večeras po 200. put obući dres "Velikana iz Platonove" u zvaničnim utakmicama!

Ofanzivni vezista, koji će 11. oktobra proslaviti 35. rođendan, za voljeni klub debitovao je prije nepunih 16 godina, 17. septembra 2005. godine.

Tadašnja generacija Borca, predvođena trenerom Zoranom Smileskim, gostovala je u Gacku ekipi Mladosti (2:0) u okviru šestog kola Prve lige Republike Srpske, a Vranješ je ušao u igru u 73. minutu, umjesto Milana Samardžića.

U m:tel Premijer ligi BiH Vranješ je debitovao 5. avgusta 2006. godine, kada je u prvom kolu na Gradskom stadionu gostovala Modriča (0:1).

Lider sadašnje generacije Banjalučana je i tada šansu čekao sa klupe, a u igri je bio od 53. minuta, zamijenivši Sredoja Cvjetičanina.

Izvor: MONDO

Prvi gol u Borčevom dresu Stojan Vranješ je postigao 12. novembra 2005. godine, kada je Borac u gradskom derbiju Prve lige Republike Srpske igrao protiv BSK-a (2:0).

Vranješ je mrežu "romantičara" zatresao u 75. minutu, potvrdivši pobjedu, nakon što je prethodno u 53. minutu Miodrad Babić sa "kreča" doveo Borac u vođstvo.

Kada je u pitanju m:tel Premijer liga BiH, prvi gol u ovom takmičenju u dresu Borca Vranješ je uknjižio 26. avgusta 2006. godine, na gostovanju u Trebinju.

Njegovim pogotkom u 44. minutu, Borac je poveo rezultatom 1:2, ali do kraja susreta nije uspio da izbjegne poraz.

Izvor: FK Borac/Nikola Kulaga

Zaključno sa današnjim danom, Vranješ je postigao 64 gola u dresu Borca, a kada su u pitanju nastupi po takmičenjima, najviše ih ima u m:tel Premijer ligi BiH – 116.

Potom slijedi Prva liga Republike Srpske, gdje je za Borac nastupio 48 puta.

U Kupu BiH je igrao 17, u Kupu Republike Srpske 13, dok ima i šest utakmica na evropskoj sceni – po dva u kvalifikacijama za Ligu šampiona, Ligu Evrope i Konferencijsku ligu.

Podsjetimo, Vranješ je u duelu sa Zrinjskim (1:5) postao treći igrač Borca od osnivanja m:tel Premijer lige BiH kojem je pošlo za rukom da bude strijelac u šest različitih sezona u crveno-plavom dresu.

Prije njega, taj podvig ostvarili su samo Oliver Jandrić i Marko Maksimović.

DEBI ZA BORAC: 17. septembar 2005. godine, Mladost (Gacko) – Borac 2:0

DEBI U M:TEL PREMIJER LIGI BiH: 5. avgust 2006. godine, Borac – Modriča 0:1

PRVI GOL ZA BORAC: 12. novembar 2005. godine, Borac – BSK 2:0

PRVI GOL ZA BORAC U M:TEL PREMIJER LIGI BiH: 26. avgust 2006. godine, Leotar – Borac 3:2