m:tel premijer liga bih 7. kolo borac radnik

Borac upisao prvi trijumf u sezoni: Radnik šokirao crveno-plave na startu, pa primio četiri gola!

Sjajan meč odigrali su Borac i Radnik u Platonovoj ulici!

m:tel premijer liga bih 7. kolo borac radnik Izvor: FK Borac/Nikola Kulaga

U nevjerovatnoj utakmici sedmog kola m:tel Premijer lige BiH, Borac je poslije preokreta došao do pobjede nad Radnikom – bilo je 4:3!

Borac je tako, nakon tri remija (Željezničar, Leotar i Rudar Prijedor) i dva poraza (Posušje i Zrinjski), stigao do prvog trijumfa, dok Radnik i dalje ima "nulu" u toj statističkoj koloni.

BORAC - RADNIK 4:3 (3:2)
/Ćosić 21, Vranješ 32, 62 penal, Zakarić 45+1 - Marković 2, 3, Gajić 90+1/

Doživjeli su šok crveno-plavi u ranoj fazi meča – već u trećem minutu na semaforu je pisalo Borac – Radnik 0:2!

Dva gola za veoma kratko vrijeme postigao je napadač Bojan Marković, koji tekuću sezonu odrađuje na pozajmici iz Borčevog tabora.

Mogli su, nedugo zatim, da se čuju zvižduci i uvredljivi povici sa tribina Gradskog stadiona za igrače Nemanje Miljanovića, koji su, ipak, do odlaska na odmor smogli snage da potpuno preokrenu rezultat!

Najavio je to Đorđe Ćosić, potom je Borac u egal vratio Stojan Vranješ, koji je večeras odigrao 200. meč za crveno-plave, da bi u posljednjim trenucima prvog dijela Goran Zakarić treći put matirao golmana Radnika Aljkanovića.

Znatno je tempo opao u nastavku meča, a Borac je trijumf praktično potvrdio poslije 15-ak minuta igre u nastavku, kada je Vranješ postigao drugi gol na meču, i to iz jedanaesterca.

U m:tel Premijer ligi BiH sada slijedi dvosedmična pauza, nakon koje će Borac gostovati Slobodi, dok će Radnik ugostiti Tuzla siti.

Tok utakmice pročitajte klikom na karticu RAZVOJ DOGAĐAJA.

BORAC: Pavlović, Uzelac, Begić, Ćosić (od 89. Subić), S. Dujaković, Vojnović, N. Dujaković (od 82. Meleg), Vranješ, Kulašin (od 63. Čavić), Moraitis (od 63. Lukić), Zakarić (od 82. Vušurović). Trener: Nemanja Miljanović.

RADNIK: Aljkanović, Nikić, Batar, Sušić (od 64. Vasić), Urošević, Ristanović, Šarić (od 46. Gajić), Tahrić, Marković (od 64. Hasukić), Đurić (od 46. Todorov), Pantelić (od 83. Novak). Trener: Vlado Jagodić.

Kraj

Završena je utakmica na Gradskom stadionu, Borac - Radnik 4:3!

20:53

90+1' - GOOOL, 4:3!

Radnik smanjuje zaostatak!

Nakon jedne akcije, lopta se odbila od Gajića i završila iza Pavlovićevih leđa!

20:51

Igraće se još tri minuta

Toliko je arbitar Elvis Mujić produžio ovaj meč.

20:50

89' - Peta izmjena u domaćem timu

Izlazi Ćosić, na terenu je Subić.

20:45

85' - Vušurović!

Mogao je krilni napadač Borca da poentira protiv bivšeg kluba, ali nije stigao do jedne lopte poslije pokušaja Vranješa.

20:44

83' - Posljednja promjena u Radniku

Umjesto Đorđa Pantelića, posljednje minute na meču odradiće Jovan Novak.

20:42

82' - Promjene u Borcu

Izlaze Nikola Dujaković i Goran Zakarić, u igri su Dejan Meleg i Milan Vušurović.

20:35

Još 15 minuta do kraja

U toku je 75. minut, Borac ima sigurnu prednost i kontroliše igru, te je na pragu prve pobjede u novoj sezoni.

20:25

Nova "dupla" promjena kod Bijeljinaca

Umjesto Markovića i Sušića, ulaze Hasukić i Vasić.

20:23

Dvije izmjene pravi Miljanović

Na teren će Jovo Lukić i David Čavić, a izlaze Panajotis Moraitis i Enver Kulašin.

20:23

62' - GOOOOL, 4:2!

Borac postiže četvrti gol na večerašnjoj utakmici!

Rukom je u šesnaestercu Radnika igrao Pantelić, dosuđen je penal, a u gol ga pretvara Vranješ!

20:21

61' - Penal za Borac!

20:20

59' - Moraitis pored gola

Bio je grčki napadač veoma borben u ovom napadu.

Na kraju akcije, kad je uspio da zadrži loptu, ali je slabim udarcem šalje pored dedne stative.

20:18

57' - "Požutio" je Stojan Vranješ

Sudija Elvis Mujić je kapitenu Borca pokazao žuti karton zbog faula nad Amarom Tahrićem, još jednim pozajmljenim igračem Borca.

20:14

52' - Vranješ!

Dobru loptu je kapitenu Borca dao Kulašin, Vranješ je šutirao, a golman Radnika Aljkanović skrenuo loptu u korner!

20:10

49' - Ambiciozan pokušaj Pantelića

Izveo je Đorđe Pantelić slobodan udarac sa 30 metara, želio direktno da šutira ka golu, ali je poslao loptu preko prečke.

20:06

46' - Počelo je drugo poluvrijeme!

20:06

Dvostruka izmjena u Radniku

Umjesto Velibora Đurića i Kenana Šarića, u igri su Mile Todorov i Nikola Gajić.

19:52

Kraj prvog poluvremena

Završeno je prvo poluvrijeme, Borac - Radnik 3:2!

19:50

45+1' - GOOOOL, 3:2!

Preokret u Banjaluci, Borac golom Zakarića vodi 3:2!

Borčevog krilnog napadača uposlio je Nikola Dujaković.

19:47

Igraće se četiri minuta nadoknade

19:41

19:38

36' - Žuti karton za Nikolu Dujakovića zbog faula nad Veliborom Đurićem

Odmah potom požutio je i Bojan Batar u dresu Radnika.

19:35

32' - GOOOOOL, 2:2!

Borac se u potpunosti vratio u meč - slavljenik Vranješ je izjednačio!

Centrirao je Nikola Dujaković sa lijeve strane, na suprotnoj strani je loptu prihvatio Enver Kulašin i odigrao povratni pas za kapitena Borca koji u danu kad slavi 200. nastup za Borac postiže 43. gol!

19:33

30' - Oporavio se Borac od šoka

Nakon gola Ćosića, Borac konsoliduje redove i sve je češće pred golom Bijeljinaca.

19:23

21' - GOOOOL, 1:2!

Đorđe Ćosić vraća Borac u igru!

Dobro je Borčev defanzivac reagovao na jedan centaršut sa desne strane i udarcem glavom matirao Aljkanovića!

19:22

Drugi gol Radnika

19:22

Prvi gol Radnika

19:21

Šok u Banjaluci!

Radnik od trećeg minuta ima 0:2 u Banjaluci!

Oba gola za goste postigao je Bojan Marković, koji sezonu odrađuje na pozajmici iz Borca, a za golove mu je asistirao Đorđe Pantelić.

18:25

Jubilej Stojana Vranješa!

Borčev kapiten Stojan Vranješ našao se, naravno, u startnoj postavi, pa će večeras po 200. put nastupiti za Borac u zvaničnim takmičenjima!

Računajući i ovaj meč, ima 116 nastupa u m:tel Premijer ligi BiH, 48 u m:tel Prvoj ligi Republike Srpske, u Kupu BiH i Kupu RS je igrao 17 odnosno 13 puta, dok ima i šest utakmica na inostranoj sceni.

Do sada je za Borac postigao 64 gola u svim takmičenjima, a sa 42 pogotka je najbolji strijelac banjalučkog premijerligaša od osnivanja m:tel Premijer lige BiH do danas.