Zrinjski se ispromašivao u Posušju, domaćin sa igračem manje do boda: Bilbija tragičar - promašio penal!

Mostarci dominirali na stadionu "Mokri dolac", ali mreže se u hercegovačkom derbiju nisu tresle.

posušje - zrinjski 0:0 m:tel premijer liga bih 7. kolo Izvor: Promo/HŠK Posušje

Posušje i Zrinjski u hercegovačkom derbiju 7. kola m:tel Premijer lige BiH remizirali su bez golova.

Iako su gosti iz Mostara bili dominantni, skoro cijelo drugo poluvrijeme igrali sa igračem više, zatim imali i priliku da s 11 metara dođu do trijumfa, Posušaci su uspjeli da se odbrane i u još jednom meču sa ekipama iz vrha tabele pokažu da se mogu ravnopravno nositi sa svima.

POSUŠJE - ZRINJSKI 0:0

Najbolju priliku "plemići" su imali u 74. minutu. Krišto je igrao rukom u svom kaznenom prostoru, Kaljanac je bez razmišljanja pokazao na penal, ali najstrožu kasnu Bilbija nije uspio da pretvorio u gol. Šutirao je snažno, međutim pogodio je stativu.

Nije bilo mnogo prilika u prvom poluvremenu, a nakon samo pet minuta igre u nastavku, Posušaci su ostali sa igračem manje.

Tičinović je krenuo sam ka golu Posušja, iskusnom Brekalu nije preostalo ništa drugo nego da ga povuče za rame, te je zaradio direktan crveni karton.

Dobru šansu par minuta kasnije imao je Malekinušić, ali je Galić sjajno intervenisao. Probao je i rezervista Šošić, ali promjene rezultata nije bilo.

Izvor: Promo/HŠK Posušje

Prijetio je i Bilbija, u nekoliko navrata u prvom, a zatim i drugom poluvremenu, od kojih je najbolja prilika bio već pomenuti kazneni udarac, ali završnica je izostala.

Nekadašnji fudbaler Borca i Sarajeva imao je šansu i u sudijskoj nadoknadi, ali danas očigledno nije bio njegov dan. Imao je šansu i Zlomislić po isteku 90. minuta, ali ostalo je 0:0.

Nema sumnje da su mnogi očekivali trijumf Mostaraca u Posušju, ali domaći su potvrdili da će pred svojim navijačima svima biti tvrd orah. Nesrećno su poraženi od Sarajeva kod kuće, iako su imali svoje prilike, da bi nakon toga savladali Borac minimalnim rezultatom. Sada su uzeli bod Zrinjskom.

POSUŠJE: Galić, Šuta, J. Barišić, T. Barišić, Begić (55. Blagojević), Landeka (87. Ljubić), Krišto, Ilinković (55. Vranjić), Brekalo, Lauš (64. Serdarušić), Vukoja. Trener: Denis Ćorić.

ZRINJSKI: Kukić, Barišić, Bašić (46. Tešija), Ćorluka, Malekinušić (78. Šipovac), Bekić, Savić (68. Zlomislić), Jakovljević, Kamenar (46. Mašić), Tičinović (68. Šošić), Bilbija. Trener: Sergej Jakirović.