Veležu bodovi u hercegovačkom derbiju: Leotar zaprijetio u drugom poluvremenu, ali cijeli plijen ostaje u Mostaru!

Poslije dva vezana poraza u Vrapčićima, Velež je stigao do trijumfa

m:tel premijer liga bih 7. kolo velež leotar Izvor: Promo/FK Velež

Velež je trijumfovao nad Leotarom uprvom od dva hercegovačka derbija 7. kola m:tel Premijer lige BiH:

VELEŽ – LEOTAR 2:1 (2:0)
/Radovac 18, Ovčina 26 - Zec 54/

Velež se tako vratio na pobjednički put na domaćem terenu, nakon što je u prethodna dva meča doživio poraze od Rudar Prijedora i Slobode rezultatom 0:2.

"Rođeni" su nakon prvih 45 minuta bili dva koraka ispred Trebinjaca, a za to su zaslužni bili Samir Radovac i Haris Ovčina.

Radovac je u 18. minutu iskoristio konfuziju u odbrani Leotara i doveo domaće do vođstva nakon asistencije Ede Vehabovića, dok je samo osam minuta kasnije povratnik u Mostar Đani Salčin odigrao za Ovčinu, koji matira nemoćnog Ristu Perišića.

Mogla je prednost domaćeg tima da bude i ubjedljivija, ali je, srećom po Leotar, Đoko Milović umjesto vlastite mreže pogodio prečku.

Poslije devet minuta igre u nastavku, nadu timu sa Polica da može da ostane neporažen vratio je Asim Zec, koji je u m:tel Premijer ligi BiH pogađao za osam različitih klubova.

Ipak, do kraja meča, mreže su ostale netaknute, pa je domaćin stigao do trećeg trijumfa u ovoj takmičarskoj godini i desetog boda, što ga trenutno drži na petom mjestu.

Leotar je trenutno na devetoj poziciji sa pet bodova.

VELEŽ: Bogdanović, Zvonić, Zeljković, Ovčića, Radović, Pršeš, Radovac, Salčin, Vehabović, Georgijević, Zubanović. Trener: Feđa Dudić.

LEOTAR: Perišić, Milović, Milić, Sekulović, Nikolić, Ristić, Čolić, Đurić, M. Perišić, Arsić, Zec. Trener: Branislav Krunić.