"Koltovi" bez pobjede nakon tri kola: Unionu cijeli plijen pored Kuće starog šumara!

Borusija je protiv Bajerna osvojila bod – a onda u duelu sa Bajerom, te danas u Berlinu ostala praznih ruku!

bundesliga 3. kolo union berlin borusija menhengladbah Izvor: Tanjug/Odd Andersen/AFP POOL

Na startu nove sezone, Borusija Menhengladbah odoljela je braniocu titule Bajernu (1:1).

Potopljeni su potom od Bajera (4:0) – a ovog popodneva stigao je i drugi poraz, u prestonici Njemačke!

UNION BERLIN – BORUSIJA M. 2:1 (2:0)
/Giselman 22, Avoniji 41 - Hofman 90+1/

Klub koji ove sezone drugi put u istoriji učestvuje na evropskoj sceni, u istom takmičenju kao i Partizan, trijumfovao je nad timom ex-trenera Ajntrahta Adija Hitera i, pokazalo se na kraju, sve riješio u prvih 45 minuta.

Polovinom prvog dijela, odbranu "koltova" matirao je defanzivac Niko Giselman, postigavši drugi gol u sezoni, a euforija je bila na vrhuncu četiri minuta prije odlaska na odmor, kada je pogodio i napadač Union Berlina Taivo Avoniji, koji briljira na startu sezone:

pogodio je na premijeri protiv Bajera, zatim u prošloj rundi kada je klub iz glavnog grada igrao sa Hofenhajmom, i danas!

Klub sa Borusija Parka je tako, rekli smo već, upisao drugi poraz koji je u finišu meča ublažio Jonas Hofman.

Trenutno je na 15. mjestu, dok je tim sa stadiona pored "Kuće starog šumara" prvi put u sezoni došao do cijelog plijena.

U sredini tabele će, poslije reprezentativne pauze, dočekati okršaj sa Augzburgom, nakon čega slijedi prvi meč u grupnoj fazi Konferencijske lige – gostovanje Slaviji u Pragu.