Nema uzalud tetovažu "bombe" na vratu: Hrvatska srećno do pobjede, nastavljaju da se muče

Mučili su se da ih probiju, a onda...

Hrvatska-pobedila-Slovacku-1-0-golom-Marcela-Brozovica. Izvor: Profimedia

Fudbalska reprezentacija Hrvatske ostvarila je tijesnu pobjedu nad Slovačkom u kvalifikacijama za Svjetsko prvenstvo i tako povećala svoje šanse nakon nešto slabijeg početka takmičenja.

Muče se Hrvati, imali su neočekivan poraz od Slovenije i remi sa Rusijom, dok su sve do finiša meča u Bratislavi bili na "nuli". Dobro se branio domaćin, odolijevao napadima Hrvatske, ali nisu mogli ništa u 86. minutu kada je Marcelo Brozović pogodio "volej" za pobjedu.

SLOVAČKA - HRVATSKA 0:1 (0:0)

Majer je izveo slobodnjak, a Brozović je sačekao loptu na ivici kaznenog i potvrdio da nema uzalud tetovažu "bombe" na vratu.

Hrvatska je sa ova tri boda uspjela da se izjednači sa Rusima na prvom mjestu grupe "H" sa po deset bodova, ali i dalje imaju lošiju gol-razliku od njih.

U okviru iste grupe danas je Slovenija pobijedila Maltu minimalnim rezultatom, dok je Rusija bila bolja od Kipra (2:0).

Izvor: Profimedia

Od zanimljivijih rezultata danas vredi izdvojiti pobjedu Holandije nad Crnom Gorom (4:0), uz dva gola Memfisa Depaja. Pored njega za "Oranje" je nastavio da pogađa i Vajnaldum, dok je Gakpo postigao svoj prvenac u dresu reprezentacije, već u trećem nastupu.

Takođe, Ukrajina je uspjela da odoli Francuskoj kod kuće (1:1) pošto je Šaparenkov gol u 44. minutu samo "poništio" Marsijal u 50, pa tako djeluje da "trikolori" još nisu izašli iz krize koja ih prati od EP.